Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2014, 11:10

autor: Góral

Borderlands Online - zapowiedziano nowe chińskie MMORPG

Chińscy fani serii Borderlands w przyszłym roku rozpoczną zabawę w ramach beta testów gry MMORPG Borderlands Online. Tytuł zaoferuje cztery klasy postaci, będące odpowiednikami bohaterów pierwszej części stworzonej przez zespół Gearbox Software.

Borderlands Online - zapowiedziano nowe chińskie MMORPG - ilustracja #1
Borderlands Online w skrócie:
  • Gatunek: MMORPG
  • Wydawca: Shanda Games
  • Platformy sprzętowe: komputery PC i urządzenia mobilne
  • Data premiery: w 2015 roku rozpoczną się beta testy

Firma Shanda Games zapowiedziała (artykuł przetłumaczono na 2p.com), że wyda na chińskim rynku grę Borderlands Online, czyli produkcję z gatunku MMORPG, będącą adaptacją słynnej serii strzelanek od studia Gearbox Software. Nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów na temat tego projektu, ale wiadomo już, że tytuł ukaże się na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych, a na oficjalnej stronie można się zapisywać do przyszłorocznych beta testów. Oprócz tego zdradzono, że w produkcji pojawią się cztery klasy postaci, różniące się od siebie oczywiście umiejętnościami i wyposażeniem, które będą uzupełniać się na polu walki, dzięki czemu podczas zabawy liczyć ma się współpraca pomiędzy graczami. Przechodząc do konkretów, oto rodzaje herosów z Borderlands Online:

  • Mercenary – wojownik specjalizujący się w wykorzystywaniu broni palnej. Podczas starcia potrafi stawiać wieżyczkę Nano, która nie tylko strzela do przeciwników, ale odpowiednio rozwinięta zapewnia także obronę;
  • Firecharming – swego rodzaju mag władający tajemniczymi mocami. Potrafi przyzywać ognistego ptaka, zadającego przeciwnikom spore obrażenia i kontrolującego ich ruchy;
  • Dragon – potężna postać nastawiona na walkę wręcz, niszcząca wrogów gradem ataków ręcznych;
  • Windhunter – snajper i skrytobójca wzywający latające urządzenie, naznaczające piętnem śmierci przeciwników.
Borderlands Online – Mercenary. Źródło: 17173.
Borderlands Online – Mercenary. Źródło: 17173.

Nie da się ukryć, że powyższe opisy pasują jak ulał do Rolanda, Lilith, Bricka i Mordecaia z pierwszej części Borderlands. Niestety to wszystko, co wiemy obecnie. Wydaje się jednak, że gra mogłaby stanowić smaczny kąsek dla fanów marki, jednak na ten moment tytuł planowany jest jedynie na chiński rynek i nie wiemy czy kiedykolwiek dotrze na Zachód.

Borderlands Online - zapowiedziano nowe chińskie MMORPG - ilustracja #3Seria Borderlands to jedna z najbardziej rozpoznawalnych growych marek ostatnich lat. Pierwsza odsłona pojawiła się na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC w 2009 roku i zdobyła uznanie graczy m.in. przez ciekawe połączenie gatunku FPS z RPG. Trzy lata później pojawiła się kontynuacja, która usprawniła niemal wszystkie mechanizmy „jedynki”, ugruntowując swoją pozycję w umysłach graczy. Obie odsłony trafiły do sklepów w ilości przekraczającej 18 mln egzemplarzy. Dodatkowo w październiku bieżącego roku zadebiutowało Borderlands: The Pre-Sequel!, jednak tym razem za tytuł odpowiada nie Gearbox Software, lecz 2K Australia.

Borderlands Online – Firecharming. Źródło: 17173.
Borderlands Online – Firecharming. Źródło: 17173.
Borderlands Online – Dragon. Źródło: 17173.
Borderlands Online – Dragon. Źródło: 17173.
Borderlands Online – Windhunter. Źródło: 17173.
Borderlands Online – Windhunter. Źródło: 17173.