Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 grudnia 2014, 10:45

autor: Adrian Werner

Tomb Raider II – klasyczna odsłona przygód Lary Croft rozpoczeła podbój iOS

Na App Store zadebiutowała konwersja Tomb Raider II, czyli klasycznej przygodowej gry akcji, wydanej pierwotnie na pecety i konsolę PlayStation siedemnaście lat temu.

Lara Croft kontynuuje inwazję na urządzenia mobilne. Firma Square Enix wypuściła właśnie na iOS konwersję gry Tomb Raider II.

Gra kosztuje 7 złotych i nie posiada żadnych, nawet opcjonalnych, mikropłatności. Obecnie dostępna jest tylko wersja na iOS. Żadna inna produkcja z tej marki nie doczekała się niestety wydania na Androida, więc raczej nie ma co liczyć, że Tomb Raider II będzie wyjątkiem od tej reguły.

Produkcja zadebiutowała w 1997 roku na pecetach oraz pierwszej generacji konsoli PlayStation. Gra okazała się gigantycznym sukcesem, rozchodząc się w ponad ośmiu milionach egzemplarzy. Fabuła obraca się wokół mistycznego artefaktu znanego jako Sztylet Xian, którego używali podczas wojen cesarze chińscy. Według legendy posiadacz mógł wbić sobie ostrze w serce i w ten sposób przeobrazić się w smoka. Kampania zaczyna się gdy Lara Croft, szukając artefaktu, udaje się do zrujnowanych fragmentów Wielkiego Muru Chińskiego. Na chwilę przed zdobyciem skarbu zostaje zaatakowana i obrabowana przez członków włoskiej mafii.

Próbując odzyskać sztylet Lara Croft trafi m.in. do Wenecji i tybetańskiego klasztoru. Nie zabraknie także możliwości odwiedzenia należącej do bohaterki posiadłości. Ponadto w skład wydania mobilnego wchodzi dodatek Golden Mask, w którym próbujemy zdobyć tytułową złotą maskę, potrafiącą ożywiać zmarłych.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Tomb Raider II to klasyczna przygodowa gra akcji, jedna z tych, które zdefiniowały cały ten gatunek. Wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami bohaterki, a zabawa polega na eksplorowaniu lokacji i pokonywaniu wyzwań platformówkowych, walce z przeciwnikami oraz rozwiązywaniu zagadek. W porównaniu z pierwszą częścią autorzy zwiększyli rozmiary map, dodali nowe typu uzbrojenia oraz rozszerzyli repertuar ruchów Lary. Ponadto pojawiają się sekcje, w których musimy pokierować skuterem śnieżnym i motorówką.