Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2012, 13:10

autor: Mruqe

Bojowymi mechami pokierujemy już w grudniu w darmowej, sieciowej strzelaninie Hawken

Poznaliśmy właśnie dokładną datę premiery wieloosobowej gry akcji - Hawken, poświęconej walkom wielkich mechów bojowych. Rozpoczęły się też zapisy do beta-testów.

Miłośnicy mechów (a z pewnością są jeszcze tacy) dostaną w tym roku prezent gwiazdkowy prawie dwa tygodnie przed świętami. 12/12/2012 to oficjalna data premiery na PC gry Hawken - sieciowej strzelaniny dla wielu graczy, z wielkimi machinami bojowymi w roli głównej. Dwie kolejne dobre wiadomości: dostęp do rozgrywki będzie darmowy, a do zamkniętych beta-testów można zapisać się już dziś.

Bojowymi mechami pokierujemy już w grudniu w darmowej, sieciowej strzelaninie Hawken - ilustracja #1

Gra powstaje w kalifornijskim, niezależnym studiu Adhesive Games. Prace nad nią rozpoczęły się w połowie 2010 roku. Twórcy zdecydowali się na wykorzystanie silnika Unreal, co zaowocowało wyjątkowo efektowną oprawą graficzną. Już na długo przed premierą docenił ją - między innymi - serwis Kotaku, nazywając Hawken „najseksowniejszą grą 2011 roku”. PC Gamer poszedł w swym entuzjazmie krok dalej, pisząc, że jest to „najlepsza gra o mechach jaką kiedykolwiek widzieliśmy”.

Model free-to-play, jaki zamierza zastosować w swej produkcji deweloper, będzie podobny do tego, który sprawdził się już chociażby w Team Fortress 2. Klient gry dostępny będzie za darmo, bezpłatna będzie również rozgrywka i aktualizacje. Płatne natomiast będą dodatki i modyfikacje, pozwalające na personalizację wyglądu pilotowanej przez nas machiny i usprawnianie jej uzbrojenia.

„Free-to-play to model dobrze dopasowany do gier wieloosobowych, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę liczbę tytułów na rynku, które rywalizują o uwagę” - wyjaśnia Jonathan Kreuzer, współzałożyciel Adhesive Games, na oficjalnym forum gry. „Dzięki niemu o wiele łatwiej jest zbudować bazę graczy. To pozwala uniknąć dużego problemu, przed jakim stają gry online: po starcie zaczynają tracić graczy, a gdy się to dzieje, coraz trudniej jest znaleźć serwer, do którego można dołączyć. Gry dostępne za darmo przyciągają nowych użytkowników jeszcze długo po starcie, bo brak bariery finansowej ułatwia im dołączenie i napędza budowanie popularności tytułu”.

Hawken nie będzie zawierać kampanii dla jednego gracza. Deweloper tłumaczy, że dysponując ograniczonym czasem, niewielki zespół wolał skupić się na dostarczeniu graczom jak najlepszej rozgrywki wieloosobowej. Twórcom zależało na stworzeniu wrażenia, że gracze poruszają się w ogromnych, ważących tony machinach, przy jednoczesnym utrzymaniu dużego tempa akcji. Zapowiadane są dwa oryginalne tryby drużynowe oraz klasyczny deathmatch zespołowy i deathmatch „każdy-na-każdego”. W zmaganiach weźmie udział maksymalnie dziesięciu graczy.

12 grudnia 2012 to data premiery wersji PC. Twórcy wspominają, że ich celem jest wydanie gry również na Xboksa 360 i PlayStation 3, ale unikają oficjalnych zapowiedzi. Zapisy do zamkniętych beta-testów odbywają się na stronie playhawken.com i rozpoczęły się w niedzielę. Kiedy startują same testy - na razie nie wiemy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Hawken

Hawken