Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 marca 2019, 11:15

autor: AlexB

Bohaterowie finałowego sezonu Gry o tron na nowych plakatach

W sieci pojawiły się nowe plakaty promujące finałowy sezon Gry o tron. Przedstawiają one 20 postaci odgrywających istotną rolę w przebiegu historii. Pierwszy z sześciu ostatnich odcinków serialu zadebiutuje w Polsce 15 kwietnia.

Koniec Gry o tron zbliża się nieubłaganie. - Bohaterowie finałowego sezonu Gry o tron na nowych plakatach - wiadomość - 2019-03-01
Koniec Gry o tron zbliża się nieubłaganie.

Półtora miesiąca dzieli nas od jednej z najważniejszych telewizyjnych premier tego roku. 14 kwietnia (a dzień później w Polsce) zadebiutuje pierwszy z sześciu odcinków finałowego sezonu Gry o tron na podstawie książkowej sagi fantasy Pieśń lodu i ognia George'a R. R. Martina. Kampania promocyjna już ruszyła. Na przestrzeni ostatnich miesięcy opublikowano dwa teasery, krótki montaż scen oraz kilka fotosów. Teraz przyszedł czas na plakaty. Jest ich dwadzieścia (część możecie zobaczyć poniżej) i zgodnie z tradycją serialu, przedstawiają postacie istotne dla historii. Każda z nich zasiada na Żelaznym Tronie, co rzecz jasna nasuwa pytanie, kto ostatecznie wygra tytułową grę? Jon? Daenerys? Cersei? A może Nocny Król? Wszystko będzie jasne 19 maja, kiedy to wyemitowany zostanie ostatni odcinek serialu.

Bohaterowie finałowego sezonu Gry o tron na nowych plakatach - ilustracja #2
Bohaterowie finałowego sezonu Gry o tron na nowych plakatach - ilustracja #3
Bohaterowie finałowego sezonu Gry o tron na nowych plakatach - ilustracja #4
Bohaterowie finałowego sezonu Gry o tron na nowych plakatach - ilustracja #5

Wyprodukowana przez stację HBO Gra o tron jest serialem emitowanym od 2011 roku. Przez osiem lat zdołała sobie zaskarbić serca wielu fanów na całym świecie i zebrać ponad 350 różnych nagród i nominacji. Warto zauważyć, że produkcja ta będzie jak na razie jedynym sposobem na poznanie zakończenia Pieśni lodu i ognia. Już dawno wyprzedziła ona bowiem książkowy oryginał, a George R. R. Martin jakoś specjalnie nie śpieszy się z wydaniem dwóch finałowych tomów swojego opus magnum – Wichrów zimy oraz Snu o wiośnie. Jeśli zatem ktoś preferuje powieści, to na zamknięcie historii jeszcze trochę sobie poczeka.

Przypominamy, że ostatni sezon Gry o tron nie oznacza wcale definitywnego pożegnania uniwersum fantasy George'a R. R. Martina z telewizją. Trwają już prace nad serialowym prequelem sagi, roboczo zatytułowanym The Long Night. Wystąpią w nim między innymi Naomi Watts, Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbella Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiaha, Georgie Henley, Alex Sharp oraz Toby Regbo. Na razie zamówiony jest jedynie pilot produkcji, lecz biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakim cieszy się Gra o tron, mało prawdopodobne jest, by została ona po nim anulowana.

  1. Oficjalna strona serialu Gra o tron