Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2015, 19:45

autor: Ender

BlueStreak – pierwszy teaser nowej gry twórcy Gears of War

W sieci pojawiła się pełna wersja teasera gry BlueStreak. Jest ona debiutanckim projektem studia założonego przez Cliffa Bleszinskiego, znanego graczom dzięki seriom Gears of War i Unreal Tournament. Krótki film przedstawia możliwości silnika graficznego Unreal Engine 4, który ma napędzać nową produkcję.

W niedzielę informowaliśmy o pierwszym pokazie materiałów z gry BlueStreak, który odbył się podczas panelu dyskusyjnego na konwencie PAX East. Nad projektem pracuje debiutujące studio Boss Key Productions. Zespół został założony przez Cliffa Bleszinskiego – znanego w branży, byłego wieloletniego pracownika firmy Epic Games, który współtworzył m.in. serie gier Gears of War i Unreal Tournament. BlueStreak będzie klasycznym sieciowym FPS-em w klimatach science-fiction, który skupi się na walkach na arenach. Produkcja ma działać w modelu free-to-play i oferować imponująca oprawę graficzną wspieraną przez silnik Unreal Engine 4. Grafikę możemy podziwiać na opublikowanym właśnie minutowym teaserze gry, który został zaprezentowany na PAX East. Film przedstawia kilka lokacji, w których graczom przyjdzie zmierzyć się w pojedynkach na śmierć i życie. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez deweloperów, obrazy przedstawiają wyjątkowo wczesną wersję tytułu i należy traktować je raczej jako prezentację możliwości twórców i pracujących w studiu grafików. BlueStreak trafi w bliżej niesprecyzowanym terminie na komputery PC. Oficjalnym wydawcą produkcji jest firma Nexon.

Cliff Bleszinski to słynny projektant gier wideo, pracujący przez szereg lat w firmie Epic Games. Deweloper współtworzył takie produkcje, jak Jazz Jackrabbit, Gears of War, Unreal Tournament i Shadow Complex. W 2012 roku twórca opuścił szeregi dotychczasowego pracodawcy i założył studio Boss Key Productions. Od tamtego czasu w sieci pojawiały się plotki o tajemniczym projekcie nowego zespołu. Pierwsze konkretne szczegóły na jego temat poznaliśmy dopiero w grudniu 2013 roku.

  1. Oficjalna strona studia Boss Key Productions