Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2018, 19:23

autor: Vergil

Bloodstained Ritual of the Night opóźnione; wersja na konsolę PS Vita anulowana

Złe wieści dla miłośników klasycznych odsłon cyklu Castlevania, którzy wyglądają premiery ich duchowego następcy. Nie dość, że debiut gry Bloodstained: Ritual of the Night uległ opóźnieniu, to jeszcze jej wersja na konsolę PlayStation Vita została anulowana.

Niemal dwa lata temu informowaliśmy, że Bloodstained: Ritual of the Night, czyli duchowy następca klasycznych części serii Castlevania, zadebiutuje w pierwszej połowie 2018 roku. Dzisiaj natomiast odpowiedzialny za tę produkcję Koji Igarashi oraz Robert Piraino z firmy 505 Games (która zajmie się jej wydaniem) ogłosili, że jej premiera została przesunięta na 2019 rok. Na domiar złego tytuł nie trafi na konsolę PlayStation Vita – osoby, które wsparły projekt na Kickstarterze i złożyły zamówienie na tę wersję, mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy (na co mają czas do 20 września 2018 roku) lub wybrać inną platformę.

Bloodstained: Ritual of the Night jest zapowiadane jako spełnienie marzeń fanów klasycznych odsłon cyklu Castlevania… - Bloodstained Ritual of the Night opóźnione; wersja na konsolę PS Vita anulowana - wiadomość - 2018-08-20
Bloodstained: Ritual of the Night jest zapowiadane jako spełnienie marzeń fanów klasycznych odsłon cyklu Castlevania…

Jakie są powody takiego stanu rzeczy? Zacznijmy od obsuwy, gdyż deweloperzy podjęli tę decyzję ze względu na chęć maksymalnego dopieszczenia swojego dzieła, mając na uwadze opinie graczy, którzy położyli już ręce na grywalnej wersji kodu. Autorzy i wydawca obiecują, że dodatkowy czas będzie spożytkowany na zadbanie o najwyższą jakość Bloodstained: Ritual of the Night.

Co zaś tyczy się anulowania wersji na PlayStation Vitę – osoby stojące za omawianym projektem są świadome tego, że handheld Sony odchodzi w cień; w komunikacie wskazują przede wszystkim na rychły koniec produkcji kartridży (który ma nastąpić wraz z zakończeniem roku fiskalnego 2018) oraz usunięcie gier na tę platformę z „ramówki” PlayStation Plus (co z kolei stanie się w marcu 2019 roku). Ze względu na działania japońskiego giganta, gra ostatecznie nie trafi na tę platformę.

…i nic dziwnego, wszak nad projektem czuwa Koji Igarashi, czyli „ojciec” tej kultowej serii. - Bloodstained Ritual of the Night opóźnione; wersja na konsolę PS Vita anulowana - wiadomość - 2018-08-20
…i nic dziwnego, wszak nad projektem czuwa Koji Igarashi, czyli „ojciec” tej kultowej serii.

Tymczasem na otarcie łez fanom twórczości Kojiego Igarashiego nie pozostaje nic innego, jak wypróbować oldskulowe Bloodstained: Curse of the Moon, będące prequelem gry Ritual of the Night (które nawiasem mówiąc, jest dostępne między innymi na konsoli PlayStation Vita).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Bloodstained: Ritual of the Night