Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2021, 18:10

autor: Maycuzai

BloodRayne: ReVamped i BloodRayne 2: ReVamped zapowiedziane

Studio Ziggurat Interactive zapowiedziało remastery popularnych wampirzych gier akcji BloodRayne: ReVamped i BloodRayne 2: ReVamped, które ukażą się na PS4, Xboxie One oraz Switchu.

Po udanym PC-towym debiucie remasterów BloodRayne: ReVamped (Terminal Cut) i BloodRayne 2: ReVamped (Terminal Cut) wydawca – Ziggurat Interactive – zdecydował się wypuścić odświeżone wersje także na konsolach PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch (dzięki wstecznej komtatybilności zagrają też posiadacze Xboxów Series X|S i PS5). Mają one trafić do graczy w wersjach cyfrowych tej jesieni. Przez firmę Limited Run Games wydana zostanie również limitowana fizyczna edycja, dostępna tylko dla PS4 i Switcha.

Remastery mają wspierać rozdzielczości do 4K. Upscalowano przerywniki filmowe i dokonano usprawnień w oświetleniu na poziomie silnika gry. Ulepszono odbicia, wodę, cienie oraz mgłę, a także dodano wsparcie dla oryginalnych nieskompresowanych tekstur. Niestety, na ten moment nie ma planów przygotowania polskiej lokalizacji.

BloodRayne 1 i 2 są trzecioosobowymi grami akcji, w których półwampirzyca o imieniu Rayne stara się pokrzyżować diaboliczne plany nazistów. Seria pełna jest brutalności, paranormalnych zjawisk i wampirzych zdolności, przyprawiona znakomitym systemem walki. Pierwsze dwie części zyskały uznanie fanów i krytyków na całym świecie, co zaowocowało wieloma komiksami poszerzającymi uniwersum, a nawet adaptacją filmową z 2011 roku.

Całkiem prawdopodobne jest, że remastery zwiastują kolejną pełnoprawną odsłonę w produkcji. Spragnieni fani Rayne nie muszą jednak długo czekać, gdyż już od tygodnia dostępna jest odświeżona wersja trzeciej części – BloodRayne Betrayal: Fresh Bites – wydana na PC-ty, Xboxa One, PS4, Xboxa Series X|S, PS5 oraz Switcha.