Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 października 2015, 13:07

autor: Adrian Werner

Blood Bowl: Kerrunch - brutalna gra sportowa już dostępna na iOS-a i Androida

W usługach App Store i Google Play zadebiutowało Blood Bowl: Kerrunch, czyli brutalna strategia sportowa rozgrywająca się w uniwersum Warhammer Fantasy. Produkcja ukazała się w modelu free-to-play.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami doczekaliśmy się premiery Blood Bowl: Kerrunch, czyli mobilnej adaptacji klasycznej planszówki z lat 90. ubiegłego wieku.

Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Obecnie Blood Bowl: Kerrunch dostępne jest na urządzenia mobilne działające w oparciu o systemy iOS i Android. Nie wiemy, czy twórcy, czyli ludzie ze studia Cyanide, mają w planach konwersje na inne platformy.

Tak jak stołowy pierwowzór, gra oferuje uproszczone podejście do rozgrywki w porównaniu ze standardowym Blood Bowl. Podczas zabawy gracze kierują drużyną złożoną z postaci zamieszkujących uniwersum Warhammera i biorą udział w brutalnych zawodach sportu przypominającego ekstremalną wersję futbolu amerykańskiego. Mecze toczą się na małych mapach pokrytych siatką kwadratów. Drużyny zaczynają na przeciwległych końcach boiska, a zadaniem każdej z nich jest dotarcie z piłką do granicy po drugiej stronie. To sprawia, że zdobywa się przyłożenie – a uzyskanie trzech jest warunkiem zwycięstwa.

Istotną rolę w całej zabawie odgrywa także gromadzenie zawodników. W Blood Bowl: Kerrunch jest ich w sumie siedemdziesięciu pięciu, a każdy z nich posiada unikalne cechy oraz umiejętności. Galeria postaci jest bardzo różnorodna i obejmuje nie tylko ludzi, ale również m.in. orki, elfy i skaveny. Na początku zabawy mamy dostęp tylko do kilku bohaterów, a kolejnych odblokowujemy za walutę wygraną w trakcie meczów.

Gra oferuje dwieście meczów dla pojedynczego gracza, w ramach których walczymy ze sztuczną inteligencją o puchar. Kampania jest jednak tak naprawdę jedynie dobrym treningiem przed rozgrywkami multiplayer w ramach sieciowych lig.

Ostatnia aktualizacja: 2015-10-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Blood Bowl: Kerrunch

Blood Bowl: Kerrunch