Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2021, 16:50

autor: Maycuzai

Blizzard zwalnia 20 pracowników zamieszanych w przemoc seksualną i mobbing

W wyniku pozwu Blizzarda zwolniono na ten moment ponad 20 osób. Firma wystosowała specjalny list do pracowników i już zapowiedziała kolejne kroki.

Afera wokół Activision Blizzard od miesięcy trwa w najlepsze. W opublikowanym liście do pracowników Frances Townsend, wiceprezes wykonawcza ds. korporacyjnych, oznajmiła, że za sprawą śledztwa ponad 20 pracowników było zmuszonych opuścić firmę, a kolejnych 20 zostało poddanych innym rodzajom działań dyscyplinarnych. Wyżej wspomniani to zarówno deweloperzy, jak i kierownicy projektów. Nie znaleźli się wśród nich natomiast żadni członkowie zarządu. W wywiadzie dla Financial Times Townsend powiedziała:

Nieważne, jakie stanowisko piastujesz lub jaką masz pracę. Jeśli popełniłeś jakiekolwiek wykroczenie albo jesteś liderem, który tolerował kulturę niezgodną z naszymi [firmy – dop. red.] wartościami – jesteśmy gotowi podjąć akcję. Wpływ na naszą działalność nie będzie przy tym brany pod uwagę.

Oprócz tego Activision Blizzard zamierza powołać 19 nowych pracowników do zespołu ds. etyki i zgodności, do którego w ostatnich trzech miesiącach dołączyły trzy osoby. Dodatkowo ma także „potroić” swoje inwestycje w zasoby szkoleniowe.

Blizzard zwalnia 20 pracowników zamieszanych w przemoc seksualną i mobbing - ilustracja #1
Townsend twierdzi, że większość wykroczeń miała miejsce poza firmą, na spotkaniach pracowników z udziałem alkoholu. Źródło: Esports.com.

Townsend (która wcześniej pełniła rolę doradcy ds. bezpieczeństwa wewnętrznego w administracji prezydenta USA George'a W. Busha) zastrzegła, że dokonała rozróżnienia pomiędzy poszczególnymi wzorcami „niestosownych” zachowań. To, w połączeniu z rozpoczętą restrukturyzacją wyżej wspomnianego zespołu, jak i działu odpowiedzialnego za relacje z pracownikami – ma zaowocować bardziej skutecznym postępowaniem w sprawie skarg.

Na ten moment niewiadomą pozostaje, czy do wyżej wspomnianych zwolnionych pracowników zaliczają się Jesse McCree (jeden z głównych projektantów Diablo IV), Jonathan LeCraft (starszy projektant World of Warcraft) oraz Luis Barriga (reżyser Diablo IV). Cała trójka została zwolniona w sierpniu, bez podania przyczyny – choć dwaj pierwsi byli rzekomo uwikłani w pozew związany z niesławnym „Cosby Suite”.

List został opublikowany w tym samym dniu, w którym Activision Blizzard poprosiło sądy o wstrzymanie postępowania w sprawie pozwu Kalifornijskiego Departamentu Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa (DFEH) w związku z zarzutami o naruszenie zasad etyki przez ten departament. Tym samym firma stara się przenieść sprawę do sądu specjalizującego się w złożonych sporach, co może oznaczać potencjalną grę na zwłokę.