Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2020, 08:37

autor: Aquma

Blizzard pyta graczy, czy chcą The Burning Crusade Classic

Deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment zapytali graczy o możliwość wydania dodatku The Burning Crusade dla WoW Classic. Twórcy rozpatrują zrobienie tego w taki sposób, by zadowolić graczy o różnych oczekiwaniach.

Blizzard pyta graczy, czy chcą The Burning Crusade Classic - ilustracja #1
Otrzymamy The Burning Crusade Classic?

W SKRÓCIE:

  1. Blizzard pyta graczy o to, czy chcą, by WoW: Classic otrzymał swoją wersję dodatku The Burning Crusade;
  2. społeczność nie jest w tej kwestii jednomyślna – niektórzy gracze chcieliby, aby gra już się nie zmieniała;
  3. rozpatrywane jest kilka scenariuszy, które zadowoliłyby różne grupy użytkowników.

Firma Blizzard Entertainment postanowiła zapytać graczy, czy chcą, by World of Warcraft Classic otrzymało swoją własną wersję dodatku The Burning Crusade. Ankieta została wysłana do niektórych członków społeczności i pojawiają się w niej pytania dotyczące różnych kwestii – sprawa rozszerzenia jest tylko jednym z poruszonych wątków. Zdjęcia formularza zostały opublikowane w sieci (m.in. na forum Reddit i Twitterze).

Blizzard pyta graczy, czy chcą The Burning Crusade Classic - ilustracja #2
Blizzard pyta graczy, czy chcą The Burning Crusade Classic - ilustracja #3
Blizzard pyta o dodatek The Burning Crusade.

The Burning Crusade zostało wydane w 2007 roku i było pierwszym dodatkiem do bijącego wówczas rekordy popularności MMO od deweloperów z Blizzard Entertainment. Rozszerzenie traktowało o kolejnej inwazji demonicznego Płonącego Legionu na świat Azeroth, a kluczową rolę w jego fabule odgrywał popularny bohater ze strategii Warcraft III oraz dodatku do niej – The Frozen Throne, czyli Illidan Stormrage.

Warto odnotować, że w społeczności World of Warcraft Classic nie ma jednomyślności w kwestii dalszego rozwoju klasycznych serwerów. Niektórzy gracze są zdania, że twórcy powinni pozostawić je w niezmienionej formie, zaś inni chcieliby jeszcze raz przeżyć dawne przygody. Jak widać, deweloperzy poszukują złotego środka – rozwiązania, które zadowoli każdą ze stron.

Przypominamy, że serwery World of Warcraft Classic zostały uruchomione w sierpniu zeszłego roku. Poza klasyczną wersją nadal dostępny jest też normalny WoW, który w tym roku doczeka się kolejnego dodatku, zatytułowanego Shadowlands.

  1. World of Warcraft Classic – strona oficjalna