Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2022, 12:00

Imponujący zwiastun fana przypomina o WoW WotLK Classic

Hurricane to kolejny fan World of Warcraft, z którym firma Blizzard Entertainment nawiązała współpracę. Jej efektem jest zwiastun Wrath of the Lich King, który wyraźnie spodobał się graczom.

Źrodło fot. Blizzard Entertainment.
i

Od zawsze firma Blizzard Entertainment słynęła z wysokiej jakości „cinematiców” – czy to w jej grach, czy też w zwiastunach tychże. Jednakże nadchodzący powrót Króla Lisza deweloper postanowił uczcić nowym zwiastunem WoW: Wrath of the Lich King Classic przygotowanym przez popularny kanał YouTube.

Hurricane tworzy zwiastuny „lepsze od Blizzarda”

Filmik Journey to dzieło internauty znanego w sieci pod pseudonimem Hurricane. Twórca zasłynął z filmików ciepło przyjętych przez społeczność skupioną wokół World of Warcraft.

Perłą w koronie jest tu bez wątpienia Black Temple Trailer 2020, czyli „zwiastun”, w którym Hurricane pokazał swoją podróż do Czarnej Świątyni (Black Temple) w dodatku The Burning Crusade. Materiał wyświetlono już ponad 2,9 miliona razy i niektórzy uważają go za materiał lepszy od wszystkiego, co zaprezentował Blizzard w ostatnich latach.

Hurricane dawno zdradził, że szykuje coś w związku z Wrath of the Lich King Classic. Pod koniec sierpnia zamieścił krótki teaser, w którym udaje się z ekipą filmową rodem z Azeroth do krainy Northrendu – domeny Króla Lisza.

Sporo nostalgii (i fanów)

Podobnie jak wcześniejsze materiały użytkownika, Journey nie powstało na silniku gry (twórca wykorzystał programy Octane i Cinema 4D z wyeksportowanymi modelami z WoW-a) i daje nam przedsmak historii z Wrath of the Lich King.

Mamy więc nieumarłych atakujących królestwa Azeroth oraz Arthasa szykującego się na przybycie herosów Hordy i Przymierza. Pokazano też starcia PvP o Wintergrasp między tymi stronnictwami, walki z bossami rajdów i wiele innych scen, które u weteranów World of Warcraft z pewnością wywołają uczucie nostalgii.

Efekt wyraźnie zachwycił fanów, co widać zarówno w komentarzach pod samym zwiastunem, jak i we wpisach w mediach społecznościowych. Zwłaszcza że w filmiku da się też zauważyć postacie stworzone przez graczy WoW-a (vide wpisy Blizzarda na Twitterze).

Nie tylko Hurricane – Blizzard inwestuje w popularnych twórców

To nie pierwszy razy, kiedy Blizzard nawiązał współpracę ze znanym twórcą zawartości. W kwietniu na oficjalnym kanale World of Warcraft pojawił się zwiastun turnieju The Mythic Dungeon International, przygotowany przez IKEdita (któremu zawdzięczamy także trailer 4. sezonu Shadowlands).

Z kolei Platinum przygotował materiał omawiający tło fabularne rasy pół-gigantów Vrykuli, a WillE był narratorem w innych filmikach powiązanych z WoW: Wrath of the Lich King Classic.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic zadebiutuje 27 września o północy czasu polskiego, o czym deweloper poinformował we wpisie na Twitterze.

Imponujący zwiastun fana przypomina o WoW WotLK Classic - ilustracja #1

Godziny debiutu World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic w poszczególnych strefach czasowych.| Źródło: Blizzard EntertainmentTwitter.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej

E3 2021