Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2013, 14:11

autor: luckie

Black Talons nowym RTS-em twórców Gemini Wars

Uniwersum Gemini Wars doczeka się nowej gry - kosmicznego RTS-a zatytułowanego Black Talons. Tytuł pozwoli graczom wcielić się w najemnika przemierzającego galaktykę w poszukiwaniu intratnych zleceń. Studio Camel 101 obiecuje swobodę zarówno w eksploracji świata, jak i rozwoju podległych nam oddziałów.

Black Talons, czyli nowy indyk autorstwa Camel 101 - Black Talons nowym RTS-em twórców Gemini Wars - wiadomość - 2013-05-28
Black Talons, czyli nowy indyk autorstwa Camel 101

Niezależne studio Camel 101 ogłosiło prace nad nową grą. Black Talons ma być strategią czasu rzeczywistego, osadzoną w uniwersum zeszłorocznej produkcji zespołu – Gemini Wars. Pierwszy zwiastun tytułu możecie obejrzeć poniżej.

Gracze wcielą się w niezależnego dowódcę, usiłującego przetrwać i dorobić się nieco grosza w ogarniętej wojną galaktyce. Twórcy obiecują złożoną kampanię, oferującą swobodę oraz możliwość podejmowania decyzji, wpływających na układ sił konfliktu. Choć gra postawi przed nami konkretny cel do osiągnięcia, po drodze do niego znajdzie się sporo aktywności pobocznych.

Na początku otrzymamy opancerzony statek bazę, który z czasem wyposażymy w nową broń oraz zaawansowaną infrastrukturę. Dzięki niej zwiększymy liczebność naszej armii, teleportujemy żołnierzy lub przeprowadzimy atak bombowy. Ulepszać będzie się dało także pojedyncze oddziały. Co za tym idzie, podopieczni zostaną z nami przez całą grę lub do swojej przedwczesnej śmierci. Dla każdej klasy (zwiadowcy, jednostki taktyczne, szturmowe, wsparcie oraz inżynierowie) przygotowane zostaną osobne drzewka umiejętności oraz broń. Nie zabraknie też miejsca dla wielkich mechów, posługujących się w walce zdobycznym lub zakupionym sprzętem bojowym.

Zarządzanie oddziałami to jedna z najważniejszych cech Black Talons - Black Talons nowym RTS-em twórców Gemini Wars - wiadomość - 2013-05-28
Zarządzanie oddziałami to jedna z najważniejszych cech Black Talons

Relacje z różnymi frakcjami kształtować będą nasze wybory. Jako najemnicy, przyjmiemy kontrakty od dowolnego ugrupowania. Pomyślne ukończenie zadania zapewni sympatię zleceniodawcy, co z kolei otworzy dostęp do unikalnych jednostek. Z drugiej strony, ciągłe podkopywanie czyjejś pozycji ściągnie na nas losowe ataki z jego strony.

Twórcy planują przygotować pięć typów planet, różniących się od siebie środowiskiem i warunkami pogodowymi. Czy będziemy walczyć pośród strug deszczu, śniegowej nawałnicy, pogrążeni we mgle lub w samym środku burzy jonowej, możemy się spodziewać wpływu pogody na przebieg bitwy.

Pogoda będzie miała znaczenie dla rozgrywki - Black Talons nowym RTS-em twórców Gemini Wars - wiadomość - 2013-05-28
Pogoda będzie miała znaczenie dla rozgrywki

Black Talons zmierza na komputery PC (Windows, Linux) i Mac. Na razie nie wiadomo, czy oprócz kampanii solowej twórcy planują inne tryby rozgrywki, w tym multiplayer. Nie wiemy również kiedy spodziewać się premiery Black Talons.