Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Mechs & Mercs: Black Talons (PC)

Mechs & Mercs: Black Talons PC

Black Talons

Taktyczna strategia czasu rzeczywistego autorstwa niezależnego studia Camel 101. Akcja gry toczy się w uniwersum science fiction, wykreowanym na potrzeby wcześniejszej dużej produkcji dewelopera - Gemini Wars.

Strategiczne | science fiction | RTS | taktyczne | indie

PC Windows
Okładka Mechs & Mercs: Black Talons (PC)

producent: Camel 101

wydawca: Kasedo Games

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9stycznia2015

26czerwca2015

pudełko PL

Black Talons jest przedstawicielem taktycznych strategii czasu rzeczywistego. Grę stworzyło niezależne studio Camel 101, mające w swoim dorobku RTS-a Gemini Wars oraz kilka tytułów casualowych.

Black Talons osadzone jest w uniwersum science fiction znanym z Gemini Wars. Tytuł pozwala rozegrać kampanię solową, w której wcielamy się w rolę najemnego dowódcy, mającego pod rozkazami własną armię. Oprócz realizowania osobistych dążeń, chętnie podejmuje się on rozmaitych zadań, zlecanych przez różne zwaśnione ze sobą frakcje. Wykonywanie kontraktów, prócz zarobku, zapewnia sympatię jednych, a wrogość innych ugrupowań. Jeśli zasłużymy się u danej frakcji, to otrzymamy dostęp do unikalnych jednostek. Z drugiej strony, podkopując czyjąś pozycję na arenie galaktycznej łatwo dorobić się wrogów, którzy w odwecie zaczną atakować nasze wojska w najmniej spodziewanych momentach.

Sercem naszej armii jest gwiezdny krążownik. Da się go rozbudowywać o nowe rodzaje uzbrojenia i zaawansowane technologie. Tak zmodyfikowany statek-baza pozwoli rekrutować więcej jednostek, teleportować żołnierzy czy dokonywać niszczycielskich ataków bombowych. Modyfikować możemy także poszczególne oddziały. Dzielą się one na pięć klas o zróżnicowanych rolach: zwiadowcy, inżynierowie, szturmowcy, jednostki taktyczne i żołnierze wsparcia. Każda z nich posiada własne drzewko rozwoju, odmienne umiejętności oraz broń. Do dyspozycji mamy zazwyczaj tylko kilka jednostek, co dodatkowo podkreśla taktyczny charakter rozgrywki. Ponieważ nasi podkomendni zdobywają w boju doświadczenie, warto o nich dbać. W starciach biorą też udział potężne mechy, wyposażone w sprzęt zdobyty w walce lub zakupiony za pieniądze.

Bitwy toczą się w odmiennych środowiskach. Planety, na powierzchni których rozgrywają się misje, charakteryzują się specyficznymi warunkami atmosferycznymi, wpływającymi na przebieg starć. W zależności od miejsca pogoda waha się od zwykłego deszczu, przez śnieg czy gęstą mgłę, aż po burze jonowe lub jeszcze groźniejsze zjawiska.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3.4 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 24,90 PLN

Gry podobne do Mechs & Mercs: Black Talons

Klasyfikacja PEGI Mechs & Mercs: Black Talons

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mechs & Mercs: Black Talons

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Athlon 64 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GTX/Radeon 4850 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows Vista/7/8.1 64-bit
Minimalne: Intel Pentium 4 2.6 GHz/AMD Athlon 64 FX 2.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 128 MB GeForce 6600 GT/Radeon 9800 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows Vista/7/8.1 64-bit

Black Talons nowym RTS-em twórców Gemini Wars
Black Talons nowym RTS-em twórców Gemini Wars

wiadomość28 maja 2013

Uniwersum Gemini Wars doczeka się nowej gry - kosmicznego RTS-a zatytułowanego Black Talons. Tytuł pozwoli graczom wcielić się w najemnika przemierzającego galaktykę w poszukiwaniu intratnych zleceń. Studio Camel 101 obiecuje swobodę zarówno w eksploracji świata, jak i rozwoju podległych nam oddziałów.