Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2012, 11:31

autor: Aver

Black Mesa: Source coraz bliżej – nowe obrazki i rosnąca popularność na platformie Steam Greenlight

Projekt Black Mesa: Source, odtwarzający grę Half-Life z 1998 roku na silniku Half-Life 2, od niedawna gości na platformie Steam Greenlight, gdzie jest jedną z najpopularniejszych pozycji. W miarę zbliżania się premiery tytułu poznaliśmy kilka nowych screenów z tej ciekawie zapowiadającej się produkcji. W sieci można także pobrać jej oficjalną ścieżkę dźwiękową.

Kilka dni temu Carlos Montero, szef zespołu pracującego nad projektem Black Mesa: Source, zamieścił na platformie Steam Greenlight propozycję umieszczenia tytułu w usłudze dystrybucji cyfrowej firmy Valve. Na cztery dni przed oficjalną premierą tej odświeżonej wersji gry Half-Life z 1998 roku produkcja cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników serwisu.

Black Mesa: Source coraz bliżej – nowe obrazki i rosnąca popularność na platformie Steam Greenlight - ilustracja #1
Black Mesa: Source #1 – Gordon Freeman powraca w nowych szatach

W chwili powstawania wiadomości, po pięciu dniach obecności na Greenlight, Black Mesa: Source mogła się pochwalić 44% głosów wymaganych do umieszczenia jej na Steamie. Przy okazji debiutu tytułu na platformie firmy Valve Carlos Montero zamieścił nowe screeny z gry, a od wczoraj dostępne również na oficjalnym profilu Black Mesa: Source na Facebooku.

Black Mesa: Source coraz bliżej – nowe obrazki i rosnąca popularność na platformie Steam Greenlight - ilustracja #2
Black Mesa: Source #2

Niezależna, darmowa produkcja została zapowiedziana w 2005 roku i powstawała od zera, bez wykorzystywania nawet małych fragmentów oryginalnego kodu. Od nowa nagrano także ścieżkę dźwiękową, którą „w hołdzie pierwszej odsłonie przygód Gordona Freemana oraz całej społeczności jego fanów” skomponował Joel Nielsen, debiutujący na tym polu działalności. Można ją zakupić (lub, jeżeli kogoś nie stać – pobrać za darmo) na oficjalnej stronie projektu. Wszystkie utwory można przesłuchać w serwisie Youtube.

Mod Black Mesa: Source ukaże się 14 września. Do jego uruchomienia wymagane jest zainstalowanie darmowego pakietu narzędzi Source Sdk Base 2007. Tytuł zawiera wszystkie misje z oryginalnego Half-Life rozgrywające się w kompleksie Black Mesa i zapewni nam 8-10 godzin zabawy. Etapy w świecie Xen zostaną dodane wraz z późniejszą aktualizacją.

Black Mesa: Source coraz bliżej – nowe obrazki i rosnąca popularność na platformie Steam Greenlight - ilustracja #3
Black Mesa: Source #3
Black Mesa: Source coraz bliżej – nowe obrazki i rosnąca popularność na platformie Steam Greenlight - ilustracja #4
Black Mesa: Source #4
Black Mesa: Source coraz bliżej – nowe obrazki i rosnąca popularność na platformie Steam Greenlight - ilustracja #5
Black Mesa: Source #5