Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2019, 11:29

autor: Aquma

Tryb wieloosobowy ważnym elementem nowego Dragon Age?

Firma BioWare szuka ludzi do pracy nad kolejną częścią serii Dragon Age. Jedno z ogłoszeń dotyczy stanowiska dyrektora technicznego, który musi posiadać doświadczenie w tworzeniu gier wieloosobowych.

Otrzymamy więcej gier opowiadających o tym panu. - Tryb wieloosobowy ważnym elementem nowego Dragon Age? - wiadomość - 2019-01-09
Otrzymamy więcej gier opowiadających o tym panu.

W SKRÓCIE:

  1. studio BioWare szuka osób do pracy nad nową odsłoną Dragon Age;
  2. poszukiwani są eksperci na stanowiska dyrektora technicznego, głównego programisty graficznego oraz głównego projektanta technicznego UX;
  3. od dyrektora technicznego wymaga się m.in. doświadczenia w tworzeniu gier wieloosobowych.

Firma BioWare poszukuje nowego dyrektora technicznego – stosowne ogłoszenie zostało zamieszczone w serwisie LinkedIn 3 dni temu i jest powiązane z kolejną odsłoną serii Dragon Age. Nowy pracownik pokieruje zespołem zajmującym się tworzeniem technologii, które zostaną wykorzystane właśnie we wspomnianej grze.

Dyrektor Techniczny franczyzy jest najbardziej doświadczonym inżynierem w zespole gry i kluczowym członkiem kierownictwa franczyzy Dragon Age. Jego odpowiedzialnością będzie upewnienie się, że zachwycimy naszych graczy. Zajmie się budowaniem i przewodzeniem zespołowi inżynierów, a także tworzeniem i realizowaniem planu technologii dla gry oraz definiowaniem i kierowaniem procesem rozwoju. Będzie współpracował z centralnymi grupami technologicznymi i innymi zespołami w celu skoordynowania strategii technologicznej i osiągania najlepszych możliwych rezultatów dla BioWare i EA - czytamy w ogłoszeniu.

Co ciekawe, jednym z wymagań postawionych przez pracodawcę jest posiadanie doświadczenia w tworzeniu gier wieloosobowych. Czy oznacza to, że nowy Dragon Age mocniej skupi się na aspektach sieciowych? Trudno powiedzieć – z jednej strony, ekspertyza tego typu może być potrzebna wyłącznie do stworzenia modułu wieloosobowego na wzór tego znanego z Dragon Age: Inkwizycji. Z drugiej jednak – BioWare pracuje obecnie nad Anthem i może chcieć wykorzystać zdobyte doświadczenie także w kolejnych tytułach, szczególnie, że zapewniające długotrwały zysk gry-usługi (lub podobne tryby – np. GTA / Red Dead Online) są rozwiązaniem kuszącym wydawców.

Warto odnotować, że BioWare Edmonton poszukuje także głównego programisty graficznego oraz głównego projektanta technicznego UX. Wszystkie te oferty mogą być powiązane z nową odsłoną serii Dragon Age i sugerują równocześnie, że prace nad nią wciąż znajdują się na dość wczesnym etapie. Przypominamy, że tajemniczy, pierwszy teaser omawianej produkcji został zaprezentowany w czasie gali The Game Awards 2018.

  1. BioWare – strona oficjalna
  2. Dragon Age – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dragon Age IV

Dragon Age IV