Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2017, 09:13

BioWare anulowało testy trybu wieloosobowego gry Mass Effect: Andromeda

Studio BioWare ogłosiło na swoim blogu, że zapowiedziane w listopadzie testy trybu wieloosobowego gry Mass Effect: Andromeda jednak się nie odbędą.

Złe wieści dla osób, które w listopadzie ubiegłego roku zapisały się na testy trybu wieloosobowego Mass Effect: Andromeda. W najnowszym wpisie na swoim blogu studio BioWare poinformowało, że zostały one anulowane, ponieważ deweloperzy doszli do wniosku, że po prostu nie są konieczne. Szansę na wypróbowanie multiplayera będą mieli natomiast uczestnicy festiwalu PAX East, który odbędzie się w dniach 10-12 marca w Bostonie.

Jeśli nie zaplanowaliście na najbliższe dni wycieczki do Bostonu, tryb wieloosobowy Mass Effect: Andromeda wypróbujecie dopiero przy okazji premiery gry. - BioWare anulowało testy trybu wieloosobowego gry Mass Effect: Andromeda - wiadomość - 2017-03-02
Jeśli nie zaplanowaliście na najbliższe dni wycieczki do Bostonu, tryb wieloosobowy Mass Effect: Andromeda wypróbujecie dopiero przy okazji premiery gry.

Jest to wiadomość o tyle nieprzyjemna, że według listopadowych doniesień serwisu Game Informer tryb wieloosobowy w Andromedzie wprowadzi spore zmiany w stosunku do trzeciej części. O ile podstawy mają pozostać te same – gracze w czteroosobowych grupach będą próbować odeprzeć kolejne fale przeciwników – rozgrywka stanie się bardziej dynamiczna i nieprzewidywalna, głównie za sprawą wyjątkowo przydatnego w ofensywie plecaka odrzutowego oraz lepszej sztucznej inteligencji, która już nie pozwoli na ciągły ostrzał z jednego miejsca. Dłuższe życie multiplayerowi ma zapewnić wprowadzenie punktów prestiżu obok zdobywanego doświadczenia oraz integracja z kampanią dla pojedynczego gracza – choć osoby, które wolą skupić się na samotnej zabawie, nie zostaną zmuszone do gry w sieci, tak jak miało to miejsce w trzeciej części serii.

Multiplayer w Mass Effect 3 nie spełnił oczekiwań sporej części fanów serii. Czy Andromeda zaoferuje lepsze doświadczenia? - BioWare anulowało testy trybu wieloosobowego gry Mass Effect: Andromeda - wiadomość - 2017-03-02
Multiplayer w Mass Effect 3 nie spełnił oczekiwań sporej części fanów serii. Czy Andromeda zaoferuje lepsze doświadczenia?

Jeśli nie wybieracie się na PAX East, na wypróbowanie trybu wieloosobowego będziecie musieli poczekać do premiery, która nastąpi 23 marca. Żadne opóźnienia nie wchodzą już raczej w grę – parę dni temu BioWare ogłosiło, że Andromeda osiągnęła złoty status. Zanim jednak najnowsza odsłona hitowej serii trafi na sklepowe półki, deweloperzy zaostrzą apetyt materiałami z PAX East – podczas festiwalu odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi z twórcami tej produkcji, zaprezentowany zostanie również nowy fragment rozgrywki.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Mass Effect: Andromeda
  2. Graliśmy w Mass Effecta: Andromedę – nie tylko dla fanów Inkwizycji