Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2015, 09:40

autor: Góral

Beyond: Dwie Dusze na PlayStation 4 ukaże się 26 listopada; Heavy Rain w marcu 2016 roku

Na oficjalnym blogu PlayStation ujawniono datę premiery gry Beyond: Dwie Dusze na konsolę PlayStation 4. Tytuł ukaże się w PlayStation Store 26 listopada. Natomiast w marcu 2016 roku zadebiutuje The Heavy Rain and Beyond: Two Souls Collection.

Zapowiedziane w czerwcu Beyond: Dwie Dusze w wersji na konsolę PlayStation 4 ukaże się w PlayStation Store w Europie 26 listopada w cenie 29,99 euro (około 127 zł). W tej kwocie otrzymamy produkcję z ulepszoną oprawą graficzną (m.in. rozdzielczości 1080p, poprawione oświetlenie, efekty motion blur, bloom i nie tylko) i obsługą głośnika zamontowanego w DualShocku 4 „by zwiększyć immersję podczas grania jako Entity”. Ponadto decyzje podejmowane na końcu sceny będą porównywane z tymi dokonanymi przez innych graczy, grę będzie można skończyć w chronologicznej kolejności, zwiększony zostanie poziom trudności w niektórych sekwencjach walki i poprawione zostanie sterowanie w sekwencjach akcji, a wszystko to uzupełni dodatek Enhanced Experiments.

The Heavy Rain and Beyond: Two Souls Collection zawierać ma odświeżone wersje dwóch udanych gier studia Quantic Dream. - Beyond: Dwie Dusze na PlayStation 4 ukaże się 26 listopada - wiadomość - 2015-11-20
The Heavy Rain and Beyond: Two Souls Collection zawierać ma odświeżone wersje dwóch udanych gier studia Quantic Dream.

Oprócz tego poinformowano, że The Heavy Rain and Beyond: Two Souls Collection (zestaw zawierający odświeżone Beyond: Dwie Dusze i Heavy Rain) ukaże się na rynku (wersja pudełkowa) 2 marca 2016 roku. Ceny pakietu nie zdradzono, ale ujawniono za to, że osoby, które kupią cyfrową wersję pierwszej z wymienionych gier, otrzymają zniżkę na zakup cyfrowej wersji drugiej z wymienionych (oczywiście, gdy zadebiutuje już ona w PlayStation Store), tak by obie produkcje nie kosztowały więcej, niż te w pakiecie.

Jedna z postaci występujących w grze Heavy Rain. - Beyond: Dwie Dusze na PlayStation 4 ukaże się 26 listopada - wiadomość - 2015-11-20
Jedna z postaci występujących w grze Heavy Rain.
Beyond: Dwie Dusze na PlayStation 4 ukaże się 26 listopada - ilustracja #3
Beyond: Dwie Dusze na PlayStation 4 ukaże się 26 listopada - ilustracja #4
Beyond: Dwie Dusze na PlayStation 4 ukaże się 26 listopada - ilustracja #5

Heavy Rain to gra przygodowa stworzona przez francuski zespół Quantic Dream. Produkcja oryginalnie ukazała się na konsoli PlayStation 3 w lutym 2010 roku. Historia opowiadana przez deweloperów skupia się na przestępcy znanym jako Origami Killer. Podczas rozgrywki poznajemy jednak losy kilku postaci (m.in. pani fotograf i detektywa). Głównym atutem produkcji jest fabuła, gdyż rozgrywka jest minimalistyczna i opiera się głównie na odgrywaniu mniej lub bardziej skomplikowanych sekwencji QTE.

Beyond: Dwie Dusze na PlayStation 4 ukaże się 26 listopada - ilustracja #6

Beyond: Dwie Dusze to kolejna gra Quantic Dream zrealizowana w podobnej konwencji, co Heavy Rain. Motorem napędowym produkcji jest więc historia, opowiadająca o przygodach dziewczyny Jodie Holmes, która jest powiązana z tajemniczą istotą zwaną Aiden. Tytuł pierwotnie zadebiutował w październiku 2013 roku na konsoli PlayStation 3.