Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2022, 16:06

Bayonetta 3 wreszcie ma solidną datę premiery

Nintendo i PlatinumGames w końcu podały datę premiery gry Bayonetta 3. Krwawa randka z urokliwą wiedźmą czeka nas jesienią 2022 roku. A w zasadzie – z dwiema wiedźmami. Obie zobaczycie na nowym trailerze.

Ostatnie miesiące 2022 roku zaczynają klarować się jako coraz bardziej atrakcyjne dla graczy. Po niedawnym ogłoszeniu daty premiery God of War Ragnarok – tytułu ekskluzywnego PS4 i PS5 – dobrych wieści doczekali się również posiadacze Switcha. Poznali dziś bowiem datę premiery gry Bayonetta 3 – jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji zmierzających na tę konsolkę.

Studio PlatinumGames i firma Nintendo ogłosiły, że trzecia odsłona przygód tytułowej wiedźmy zadebiutuje 28 października 2022 r. Informacja ta wieńczy poniższy trailer. Co ciekawe, z opisu gry zamieszczonego w anglojęzycznej wersji Nintendo eShopu wynika, że oprócz Bayonetty przyjdzie nam pokierować Violą – wiedźmią adeptką. Możecie ją zobaczyć, przewijając zwiastun do 1:54.

Dla klarowności dodam, że „trójka” zostanie wydana wyłącznie na Switcha. Podobnie jak Bayonetta 2 – która zadebiutowała na WiiU, a kilka lat później wyszła również na „pstryczka” – będzie to więc tytuł ekskluzywny Nintendo. Jedynym wyjątkiem jest pierwsza część cyklu; w 2009 roku trafiła ona na PS3 i X360, a dopiero doczekała się wersji na WiiU, PC, Switcha, PS4 oraz XOne.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej