Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2018, 09:16

BattleTech ukaże się w kwietniu

Studio Harebrained Schemes i firma Paradox Interactive ogłosiły, że strategia BattleTech ukaże się w kwietniu tego roku. Wypuszczono również nowy zwiastun i rozpoczęto przyjmowanie pre-orderów.

Oczekiwanie na premierę powoli dobiega końca. - Battletech ukaże się w kwietniu - wiadomość - 2018-02-28
Oczekiwanie na premierę powoli dobiega końca.
BATTLETECH W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Harebrained Schemes
  2. Wydawca: Paradox Interactive
  3. Gatunek: turowa strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: kwiecień 2018 r.

Gra Battletech, czyli turowa strategia studia Harebrained Schemes, pierwotnie miała zadebiutować w maju zeszłego roku, ale projekt zaliczył kilka poślizgów. Teraz jednak prace wreszcie zmierzają ku końcowi. Autorzy poinformowali, że produkcja trafi do sprzedaży w kwietniu tego roku. Przypomnijmy, że projekt dostępny będzie wyłącznie na pecety.

Gra trafiła również do przedsprzedaży. Pre-ordery dostępne są m.in. w serwisach Steam i GOG.com, w cenie 142,99 złotych za wydanie standardowe. Można również za 180 zł nabyć Edycję Deluxe, oferującą kilka cyfrowych dodatków, w tym artbooka i soundtrack.

Z okazji startu przedsprzedaży wypuszczono także nowy zwiastun gry. Prezentuje on ogólny obraz projektu, omawiając realia, system walki i dostępny podczas zabawy sprzęt. W najbliższej przyszłości ukażą się dwa kolejne filmiki, które skoncentrują się na dokładniejszym zaprezentowaniu konkretnych aspektów rozgrywki.

Battletech jest produkcją, na którą fani czekali od kilku dekad. Pomimo tego, że marka rozpoczęła żywot jako stołowa gra taktyczna, większość produkcji opartych na tej licencji okazało się symulatorami, strzelankami lub RTS-ami. Jedyną turową strategią było MechWarrior Tactics, czyli przeglądarkowy tytuł oparty na modelu darmowym z mikropłatnościami, który został porzucony zanim opuścił fazę beta.

Warto na koniec wspomnieć, że ten rok zapowiada się wyjątkowo dobrze dla fanów marki. Poza Battletech na rynek ma trafić bowiem symulator MechWarrior 5: Mercenaries, a w planach jest także wydanie kilku powieści.

  1. Oficjalna strona gry