Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2017, 12:20

BattleTech ukaże się dopiero w przyszłym roku

Zespół Harebrained Schemes poinformował, że turowa strategia BattleTech zaliczy kilkumiesięczny poślizg i ukaże się dopiero na początku przyszłego roku.

BATTLETECH W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Harebrained Schemes
  2. Wydawca: Paradox Interactive
  3. Gatunek: turowa strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 2018 r.

Mamy złe wieści dla osób wyczekujących premiery gry BattleTech. Studio Harebrained Schemes poinformowało właśnie, że produkcja zaliczy poślizg i ukaże się dopiero na początku przyszłego roku. Przypomnijmy, że pierwotnie debiut produkcji planowany był na maj 2017 r., ale potem podjęto decyzję o przesunięciu go o kilka miesięcy.

Powodem kolejnego opóźnienia jest oczywiście chęć lepszego dopracowania gry i pełniejszego zaimplementowania sugestii graczy uzyskanych w trakcie beta-testów. Ponadto, produkcja powstaje dzięki środkom zgromadzonym podczas zbiórki na Kickstarterze. Udało się wtedy znacząco przebić cel minimalny, co zwiększyło skalę projektu, ale jednocześnie wydłużyło cykl deweloperski.

BattleTech ukaże się dopiero w przyszłym roku - ilustracja #1

Warto wspomnieć, że osoby, które wsparły grę na Kickstarterze lub za pomocą oficjalnej strony. mają obecnie dostęp do zamkniętej bety. W tym tygodniu dostaną oni patch, który wprowadzi spore zmiany w balansie rozgrywki, doda menu z opcją konfiguracji klawiszy oraz zaoferuje mocno ulepszoną sztuczną inteligencję przeciwników.

Ponadto autorzy wkrótce zaczną testowanie trybu mutliplayer. Wpierw w najbliższy weekend udostępnią go fanom, którzy wyrażą gotowość radzenia sobie z problemami technicznymi, a kilka tygodni później sieciowe starcia na stałe dołączą do zamkniętej bety. Na początek potyczki wieloosobowe będą miały jedynie postać pojedynków jeden na jednego.

  1. Oficjalna strona gry