Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2015, 10:30

autor: Entelarmer

BattleTech podbija Kickstartera - gra ufundowana w godzinę

Studio Harebrained Schemes rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na grę BattleTech - kolejne taktyczne RPG, tym razem z mechami w roli głównej. Wystarczyła niecała godzina, by twórcy zebrali kwotę minimalną potrzebną do ufundowania produkcji.

Kampania BattleTech przebiegła zgodnie z tradycjami wojny błyskawicznej. - BattleTech podbija Kickstartera - gra ufundowana w godzinę - wiadomość - 2015-09-30
Kampania BattleTech przebiegła zgodnie z tradycjami wojny błyskawicznej.
BattleTech w skrócie:
  • Producent/wydawca: Harebrained Schemes
  • Gatunek: taktyczne RPG
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Data premiery: maj 2017 roku

Choć powodzenie kampanii w serwisie Kickstarter nie jest gwarantowane, w ostatnich miesiącach byliśmy świadkami wielu spektakularnych sukcesów. Wystarczy przypomnieć nowe rekordy największej zebranej kwoty i najszybszej zbiórki społecznościowej w kategorii gier wideo (Shenmue III) czy też błyskawiczne ufundowanie takich tytułów, jak Divinity: Original Sin II czy Shadowrun: Hong Kong. Twórcy tego ostatniego, studio Harebrained Schemes, rozpoczęli wczoraj kickstarterową zbiórkę na zapowiedziane w lipcu BattleTech, czyli kolejne taktyczne RPG. Zespół już wcześniej zaskarbił sobie zaufanie graczy udanymi produkcjami z serii Shadowrun, a wspomniana hongkońska odsłona została ufundowana już po kilku godzinach. Można więc było założyć, że również obecna kampania zakończy się sukcesem, ale chyba nikt nie spodziewał się, że wystarczą zaledwie 53 minuty na zebranie minimalnej kwoty 250 tysięcy dolarów.

Na tym zresztą nie koniec, bo przez całą noc BattleTech wsparło ponad 11 tysięcy fundujących, a łączna kwota przebiła ponad trzykrotnie wymaganą sumę (w chwili pisania tego tekstu zebrano ponad 790 tysięcy dolarów). Do wspierania twórców zachęcają także cele dodatkowe (w tym kilka nieujawnionych), poczynając od pełnoprawnej kampanii dla jednego gracza (wymagana kwota 1 miliona dolarów), a na rozgrywkach sieciowych w trybie PvP (2,5 miliona dolarów) kończąc. Nie zabrakło również bonusów dla tych, którzy przeznaczą określoną sumę na zbiórkę, takich jak dostęp do bety trybu potyczek i multiplayera (jeśli zostanie ufundowany), dodatkowa zawartość cyfrowa, możliwość stworzenia własnej postaci w grze czy wreszcie wizyta w biurze Harebrained Schemes.

Na koniec wypada wspomnieć, że twórcy podali przewidywaną datę premiery, która ma nastąpić w maju 2017 roku.

Uniwersum BattleTech powstało w 1984 roku, kiedy to zadebiutowała gra planszowa Jordana Weismana i L. S. Robacka III. Od tego czasu seria doczekała się licznych odprysków, w tym gry bitewnej, kolekcjonerskiej gry karcianej oraz opowiadań. Nie zabrakło też gier wideo, jak choćby BattleTech: The Crescent Hawk’s Inception z 1988 roku. Niemniej gracze powinni kojarzyć świat BattleTecha głównie z gier akcji z serii MechWarrior, która zadebiutowała w 1988 roku. Najnowszą odsłoną cyklu jest sieciowa strzelanka MechWarrior Online, wydana w 2013 roku.