Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2014, 09:01

autor: Draug

Battlefield Hardline przesunięty na 2015 rok

Firma Electronic Arts poinformowała o przesunięciu premiery gry Battlefield Hardline na niesprecyzowany bliżej okres 2015 roku. Decyzję taką podjęto pod wpływem uwag graczy, aby dopracować produkt, kładąc nacisk na stabilność gry oraz poprawki i innowacje w trybach jedno- i wieloosobowym.

Battlefield Hardline w skrócie:
  • Producent: Visceral Games
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: sieciowy FPS o zmaganiach policjantów z przestępcami
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery: 2015

Zapowiedź gry Battlefield Hardline na tegoroczną jesień zwiastowała jedno – oto firma Electronic Arts rzuca rękawicę Activision, chcąc rywalizować co roku z każdą kolejną odsłoną serii Call of Duty. Jednak wygląda na to, że „elektronicy” nie podołali tempu – Karl-Magnus Troedsson, prezesa studia EA DICE, wydał wczoraj oświadczenie, w którym poinformował, że dzieło studia Visceral Games zostało przesunięte w planie wydawniczym z 21 października na początek 2015 roku. Co prawda nie wiemy, kiedy dokładnie zadebiutuje Battlefield Hardline, jednak według wszelkiego prawdopodobieństwa zmagania policjantów z kryminalistami staną się naszym udziałem nie później niż w marcu.

Czyżby nici z planu wydawania jednego Battlefielda co rok? A może tylko jedno potknięcie giganta? - Battlefield Hardline przesunięty na 2015 rok - wiadomość - 2014-07-23
Czyżby nici z planu wydawania jednego Battlefielda co rok? A może tylko jedno potknięcie giganta?

Co spowodowało omawianą decyzję? Według słów, jakie padły w oświadczeniu, twórcy chcą po prostu dostarczyć fanom jak najlepszy produkt, wprowadzając więcej innowacji. Wskazano na trzy obszary, w których mają dokonać się duże zmiany, wymagające zapewnienia deweloperowi większej ilości czasu:

  • Innowacyjność trybu multiplayer – Visceral Games zamierza wprowadzić nowe funkcje, posiłkując się sugestiami graczy, którzy brali udział w beta testach i udzielali się w społeczności.
  • Głębia kampanii fabularnej – twórcy potrzebują czasu, by dopracować „fundamentalne cechy” trybu jednoosobowego i wzbogacić go o nowe atrakcje.
  • Stabilność – producent chce wyciągnąć wnioski z porażki, jaką okazał się na tym polu Battlefield 4 i poświęcić jak najwięcej uwagi zapewnieniu bezproblemowego, stabilnego działania gry.

Wygląda na to, że Electronic Arts wzięło sobie do serca krytyczne głosy wobec Battlefield Hardline – nazywające grę „sprzedawanym odrębnie modem do Battlefielda 4” – i postanowiło dokonać poważnych zmian, aby odróżnić najnowszą odsłonę serii od poprzedniczki. Wypada tutaj przypomnieć, że nie jest to pierwszy komunikat o poprawkach przy omawianej grze, wynikających ze wsparcia otrzymanego od graczy przy beta testach – już poprzednie wiadomości (z 3 i 16 lipca) sugerowały, że przed deweloperem mnóstwo pracy w zakresie usprawniania Hardline’a. Na koniec warto wspomnieć, że o tym, w jakim dokładnie kierunku podążą teraz prace studia Visceral Games, powinniśmy dowiadywać się na bieżąco.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach