Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2014, 09:01

autor: Draug

Battlefield Hardline przesunięty na 2015 rok

Firma Electronic Arts poinformowała o przesunięciu premiery gry Battlefield Hardline na niesprecyzowany bliżej okres 2015 roku. Decyzję taką podjęto pod wpływem uwag graczy, aby dopracować produkt, kładąc nacisk na stabilność gry oraz poprawki i innowacje w trybach jedno- i wieloosobowym.

Battlefield Hardline w skrócie:
  • Producent: Visceral Games
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: sieciowy FPS o zmaganiach policjantów z przestępcami
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery: 2015

Zapowiedź gry Battlefield Hardline na tegoroczną jesień zwiastowała jedno – oto firma Electronic Arts rzuca rękawicę Activision, chcąc rywalizować co roku z każdą kolejną odsłoną serii Call of Duty. Jednak wygląda na to, że „elektronicy” nie podołali tempu – Karl-Magnus Troedsson, prezesa studia EA DICE, wydał wczoraj oświadczenie, w którym poinformował, że dzieło studia Visceral Games zostało przesunięte w planie wydawniczym z 21 października na początek 2015 roku. Co prawda nie wiemy, kiedy dokładnie zadebiutuje Battlefield Hardline, jednak według wszelkiego prawdopodobieństwa zmagania policjantów z kryminalistami staną się naszym udziałem nie później niż w marcu.

Czyżby nici z planu wydawania jednego Battlefielda co rok? A może tylko jedno potknięcie giganta? - Battlefield Hardline przesunięty na 2015 rok - wiadomość - 2014-07-23
Czyżby nici z planu wydawania jednego Battlefielda co rok? A może tylko jedno potknięcie giganta?

Co spowodowało omawianą decyzję? Według słów, jakie padły w oświadczeniu, twórcy chcą po prostu dostarczyć fanom jak najlepszy produkt, wprowadzając więcej innowacji. Wskazano na trzy obszary, w których mają dokonać się duże zmiany, wymagające zapewnienia deweloperowi większej ilości czasu:

  • Innowacyjność trybu multiplayer – Visceral Games zamierza wprowadzić nowe funkcje, posiłkując się sugestiami graczy, którzy brali udział w beta testach i udzielali się w społeczności.
  • Głębia kampanii fabularnej – twórcy potrzebują czasu, by dopracować „fundamentalne cechy” trybu jednoosobowego i wzbogacić go o nowe atrakcje.
  • Stabilność – producent chce wyciągnąć wnioski z porażki, jaką okazał się na tym polu Battlefield 4 i poświęcić jak najwięcej uwagi zapewnieniu bezproblemowego, stabilnego działania gry.

Wygląda na to, że Electronic Arts wzięło sobie do serca krytyczne głosy wobec Battlefield Hardline – nazywające grę „sprzedawanym odrębnie modem do Battlefielda 4” – i postanowiło dokonać poważnych zmian, aby odróżnić najnowszą odsłonę serii od poprzedniczki. Wypada tutaj przypomnieć, że nie jest to pierwszy komunikat o poprawkach przy omawianej grze, wynikających ze wsparcia otrzymanego od graczy przy beta testach – już poprzednie wiadomości (z 3 i 16 lipca) sugerowały, że przed deweloperem mnóstwo pracy w zakresie usprawniania Hardline’a. Na koniec warto wspomnieć, że o tym, w jakim dokładnie kierunku podążą teraz prace studia Visceral Games, powinniśmy dowiadywać się na bieżąco.