Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2018, 19:17

autor: ElMundo

Battlefield 5 – pre-load gry już ruszył

Premiera najnowszej odsłony popularnej serii strzelanin od studia DICE – Battlefield V – zbliża się wielkimi krokami. Dziś dowiedzieliśmy się, kiedy będziemy mogli rozpocząć pobieranie gry przed jej oficjalną premierą.

Battlefield 5 – pre-load gry już ruszył - ilustracja #1

Pre-load, czyli możliwość pobrania plików gry przed debiutem danego tytułu na rynku, to bardzo dobra praktyka, z której korzysta wielu graczy dysponujących wolniejszymi łączami internetowymi. Często jest to także spowodowane ogromnymi rozmiarami współczesnych hitów, o czym przekonali się chociażby nabywcy cyfrowej wersji Red Dead Redemption II na PS4, którzy musieli pobrać aż 105 GB danych.

W przypadku Battlefield V paczka plików będzie ważyć mniej – wersja na PC ma zawierać około 50 GB danych, ale i tak dla wielu z nas oznacza to konieczność wielogodzinnego obciążenia łącza internetowego. Dlatego też wydawca gry – Electronic Arts - postanowił dać możliwość jej instalacji nawet na kilkanaście dni przed oficjalną premierą tytułu. Co więcej, taką szansę otrzymają nabywcy przedpremierowej wersji tej produkcji na każdą z docelowych platform.

Z opcji pre-loadu mogą już skorzystać posiadacze konsol Xbox One – pecetowi gracze rozpoczną pobieranie 7 listopada o godzinie 14:00 czasu polskiego. Najdłużej poczekają osoby, które zakupiły Battlefielda V w wersji na PS4. Nabywcy wersji Deluxe będą mogli zacząć ten proces 13 listopada o godzinie 12:00, a gracze, którzy zaopatrzyli się w wersję standard – dopiero 18 listopada.

Warto pamiętać o tym, że pierwsi szczęśliwcy zagrają w nowego Battlefielda już 9 listopada – dotyczy to osób, które zdecydowały się na opłacanie abonamentu EA/Origin Access. Kupno wersji Deluxe gwarantuje wejście do gry 15 listopada, natomiast reszta graczy dołączy do placu boju 20 listopada.

  1. Strona internetowa gry Battlefield V