Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2013, 10:33

autor: Góral

Battlefield 4 - demo korzystało z karty AMD Radeon HD 7990 „Malta”. Wersja gry na PS4 niepewna

Firma AMD ujawniła, że demo gry Battlefield 4 działało na komputerze wyposażonym w zapowiedzianą kilka dni temu kartę graficzną AMD Radeon HD 7990 „Malta”. Niestety w dalszym ciągu nie wiadomo, co z edycją "czwórki" dla konsoli PlayStation 4.

Od wczoraj wiemy już bardzo wiele na temat gry Battlefield 4. Najbardziej w całej zapowiedzi nadchodzącej produkcji zaskoczył fakt, że wśród platform docelowych zabrakło konsoli PlayStation 4. Serwis Polygon twierdzi, że gra zmierza na nową platformę, jednak dyrektor kreatywny „czwórki” - Lars Gustavsson - nie chce potwierdzić istnienia takiej wersji. Wiemy za to, że demo gry uruchomiono na komputerze wyposażonym w kartę graficzną Radeon HD 7990 „Malta”.

Battlefield 4 ukaże się jesienią bieżącego roku. - Battlefield 4 - demo korzystało z karty AMD Radeon HD 7990 „Malta”. Wersja gry na PS4 niepewna - wiadomość - 2013-03-28
Battlefield 4 ukaże się jesienią bieżącego roku.

Sytuacja jest tym bardziej kuriozalna, że pod koniec lutego Blake Jorgensen, dyrektor finansowy firmy Electronic Arts, potwierdził edycję przeznaczoną dla nowej konsoli koncernu Sony. Niemniej, gra nie widnieje wśród dostępnych pre-orderów, a oficjalnego wyjaśnienia jak nie było, tak nie ma.

Dowiedzieliśmy się za to, na jakim sprzęcie uruchomiono demo czwartego Battlefielda. Z wiadomych względów gra nie została zaprezentowana na obecnych konsolach, a skoro na razie nie wiemy czy produkcja trafi na next-geny, to wybór był prosty – PC. Okazało się, że tytuł działał na komputerze wyposażonym w kartę graficzną firmy AMD - Radeon HD 7990 „Malta”, która została ujawniono zaledwie kilka dni temu.

”AMD i EA DICE są wieloletnimi partnerami na polu elektronicznej rozrywki - współpraca obejmuje m.in. grę Battlefield 3 z 2011 roku. Kontynuujemy nasze relacje demonstrując Battlefielda 4 napędzanego przez AMD Radeon HD 7990 – najszybszą kartę graficzną na świecie!” - powiedziano w oficjalnym oświadczeniu.

Radeon HD 7990 „Malta” w pełnej okazałości. - Battlefield 4 - demo korzystało z karty AMD Radeon HD 7990 „Malta”. Wersja gry na PS4 niepewna - wiadomość - 2013-03-28
Radeon HD 7990 „Malta” w pełnej okazałości.

Nowa karta AMD to zmodernizowana wersja Radeona HD 7990, która jawi się jako istny potwór posiadający dwa procesory graficzne, 6 GB pamięci RAM GDDR5 i potężne chłodzenie w postaci aluminiowego radiatora i trzech 92 milimetrowych wentylatorów.

Battlefield 4 to kolejna odsłona popularnej serii strzelanek od szwedzkiego studia DICE. Tytuł działać będzie na nowym silniku – Frostbite 3. Produkcja opowie o oddziale żołnierzy, który musi ewakuować amerykańskich VIP-ów z Szanghaju, a później dotrzeć do domu. Oczywiście nie zabraknie multiplayera, który umożliwi toczenie walk na lądzie, morzu i w powietrzu. Premiera nastąpi jesienią bieżącego roku na konsolach PlayStation 3, Xbox 360, a także komputerach PC. Gra ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej w sugerowanej cenie detalicznej 169,90 zł (PC) i 249,90 zł (konsole).