Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2015, 09:20

autor: Góral

Batman: Arkham Knight Batmobile Edition anulowane na kilka dni przed premierą

23 czerwca na rynku zadebiutuje wyczekiwana gra Batman: Arkham Knight. Dziś okazało się, że firma Warner Bros., w wyniku pewnych nieprzewidzianych okoliczności, postanowiła porzucić wydanie kolekcjonerskie Batmobile Edition, zawierające model Batmobilu.

Zapowiedziana we wrześniu 2014 roku edycja kolekcjonerska Batmobile Edition dla Batman: Arkham Knight nie pojawi się na rynku. Przedstawiciele sieci sklepów GAME, jednego z największych sprzedawców gier wideo, poinformowali swoich klientów którzy złożyli zamówienia na rzeczone wydanie, że koncern Warner Bros. postanowił nie wypuszczać tej wersji. W serwisie Kotaku pojawiło się oświadczenie wydawcy, w którym potwierdzono, że Batmobile Edition nie ujrzy światła dziennego w wyniku „nieprzewidzianych okoliczności, które w wielkim stopniu wpłynęły na jakość produktu”. Nie wyjaśniono o co dokładnie chodzi, ale wydaje się, że coś poszło nie tak przy produkcji modelów pojazdu, w końcu tańsza, limitowana edycja, jest identyczna, tylko zamiast Batmobilu w zestawie znajduje się figurka Batmana.

Premiera Batman: Arkham Knight na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC odbędzie się za kilka dni, 23 czerwca, więc dzisiejsza informacja z pewnością zaboli niejednego fana serii, który zamówił Batmobile Edition.

Batman: Arkham Knight Batmobile Edition – Batmobil zepsuł się przed dotarciem do celu. - Batman: Arkham Knight Batmobile Edition anulowane na kilka dni przed premierą - wiadomość - 2015-06-18
Batman: Arkham Knight Batmobile Edition – Batmobil zepsuł się przed dotarciem do celu.
Batman: Arkham Knight Batmobile Edition anulowane na kilka dni przed premierą - ilustracja #2

Batman: Arkham Knight to czwarta odsłona serii Batman: Arkham. Za produkcję odpowiada ekipa RockSteady Studios – autorzy dwóch pierwszych części. W grze ponownie trafimy do Gotham City, któremu tym razem zagrażać ma Scarecrow. Rozmieścił on w mieście ładunki z toksyną strachu, zmuszając mieszkańców do ewakuacji. Na miejscu pozostał jednak Batman.

Rozgrywka będzie rozwinięciem elementów dostępnych w poprzednich częściach serii. Największą nowością ma być Batmobil, który wykorzystamy wiele razy podczas zabawy. Dodatkową atrakcją będzie także system Dual Play.

Tytuł ukaże się w naszym kraju w polskiej wersji językowej (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych.