Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2015, 14:46

autor: Góral

Bashiok odchodzi z Blizzarda

Na kilka dni przed ujawnieniem nowego dodatku do gry World of Warcraft z firmy Blizzard Entertainment odszedł znany menadżer społeczności Micah Whipple, znany również pod ksywką Bashiok.

Menadżer społeczności Blizzarda odchodzi z firmy - ilustracja #1

Po około 12 latach pracy w firmie Blizzard Entertainment, Micah Whipple, znany również pod ksywką Bashiok, opuścił swojego wieloletniego pracodawcę. Nie wiemy, gdzie udał się znany wśród fanów „Zamieci” menadżer społeczności. Chodzą plotki, że przeniósł się do Riot Games (studio odpowiedzialne za popularną grę MOBA League of Legends), ale to jeszcze nic potwierdzonego. Tak czy siak, w opublikowanym oświadczeniu wyjaśnił, że:

„Sądzę, że nigdy nie musiałem podjąć tak trudnej decyzji, jak ta związana z opuszczeniem Blizzarda, ale stanąłem przed nową okazją i postanowiłem z niej skorzystać.”

Zaznaczył jeszcze, że jako wielki fan gier nie może się doczekać, czym w przyszłości zaskoczy go jego wcześniejszy pracodawca:

„Jako wieloletni fan i zatwardziały gracz dostaję zawrotów głowy na myśl, że po raz pierwszy zasiądę na widowni podczas BlizzCon, będą oglądał stream czy czytał nowe wpisy na blogach o nadchodzących rzeczach.”

Bashiokowi zorganizowano przyjęcie pożegnalne. Miejmy nadzieję, że Micah dotrze po takiej imprezie do nowej pracy, którą ma zacząć już jutro.
Bashiokowi zorganizowano przyjęcie pożegnalne. Miejmy nadzieję, że Micah dotrze po takiej imprezie do nowej pracy, którą ma zacząć już jutro.

Warto jeszcze wspomnieć, że odszedł on na kilka dni przed ujawnieniem nowego dodatku do World of Warcraft. To właśnie od pracy przy tej grze Whipple rozpoczął swoją karierę. W późniejszym czasie przeniósł się do zespołu zajmującego się Diablo III, by następnie powrócić na „stare śmieci”.