Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2020, 12:25

autor: AlexB

Bannerlord to pożeracz czasu, gra nadal popularna na Steamie

Mount & Blade II: Bannerlord wciąż bardzo dobrze radzi sobie na Steamie. Tytuł regularnie plasuje się w pierwszej dziesiątce produkcji, w których jednocześnie bawi się najwięcej graczy za pośrednictwem platformy firmy Valve. Łącznie spędzili oni w nowym dziele studia TaleWorlds przeszło 75 milionów godzin.

W SKRÓCIE
  1. Blisko miesiąc od premiery we wczesnym dostępie Mount & Blade: Bannerlord regularnie znajduje się w gronie najchętniej ogrywanych gier na Steamie.
  2. Od momentu debiutu gracze spędzili w produkcji studia TaleWorlds przesz 75,7 miliona godzin.
  3. Mimo to widać wyraźną tendencję spadkową w liczbie osób bawiących się jednocześnie w tytule.

Mount & Blade II: Bannerlord przebojem wszedł na rynek. W zaledwie 100 minut od debiutu w ramach wczesnego dostępu, który miał miejsce 30 marca, w tytule bawiło się jednocześnie ponad 100 tysięcy osób, co uczyniło go największą tegoroczną premierą na Steamie. Teraz, blisko miesiąc po tych wydarzeniach, najnowsze dzieło studia TaleWorlds wciąż radzi sobie bardzo dobrze. Obecnie ma je uruchomionych przeszło 65 tysięcy graczy, co według serwisu Steamcharts daje mu miejsce w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych pozycji na platformie firmy Valve. Natomiast wczoraj w szczytowym momencie wynik ten wynosił blisko 102 tysiące.

Bannerlord to pożeracz czasu, gra nadal popularna na Steamie - ilustracja #1
Bannerlord wciąż cieszy się popularnością na Steamie.

Imponująco wygląda również czas spędzony przez graczy w Mount & Blade II: Bannerlord. Od momentu premiery przeżywali oni przygody w krainie Calradia łącznie przez przeszło 75,7 miliona godzin. To więcej niż przez minione 30 dni osiągnęły takie produkcje, jak Destiny 2 (51,2 miliona godzin), ARK: Survival Evolved (59,5 miliona godzin), Monster Hunter: World (50,4 miliona godzin), Team Fortress 2 (49,8 miliona) czy Football Manager 2020 (66 milionów godzin).

Co się natomiast tyczy średniej oglądalności Bannerlorda na Twitchu, to wynosi ona 22,8 tysiąca osób. Według serwisu TwitchMetrics, daje to jej 18. miejsce na liście popularności.

Bannerlord to pożeracz czasu, gra nadal popularna na Steamie - ilustracja #2
Najpopularniejsze gry na Steamie według Steamcharts (stan na godzinę 12:20).

Choć studio TaleWorlds może być zadowolone patrząc na te liczby, nie oznacza to, że nie ma absolutnie żadnych powodów do niepokoju. Patrząc na wykres obecny na stronie Steamcharts widać wyraźną tendencję spadkową, jeśli chodzi o liczbę osób bawiących się jednocześnie w Mount & Blade II: Bannerlord. Wystarczy wspomnieć, że 15 kwietnia w szczytowym momencie tytuł miało uruchomionych przeszło 136 tysięcy osób, czyli 34 tysiące więcej niż wczoraj. Taki odpływ graczy jest zapewne związany z obecną zawartością produkcji, która nie jest w stanie ich zatrzymać na dłużej. Co prawda studio TaleWorlds regularnie aktualizuje swoje dzieło, za co jest chwalone, lecz by odwrócić tę tendencję potrzebne będą jakieś większe nowości.

Przypominamy, że Mount & Blade II: Bannerlord jest obecnie dostępne wyłącznie na PC. Tytuł można zakupić na platformie Steam za 179,99 złotych. Jak na razie nie znamy dokładnej daty jego wyjścia z Early Accessu. Twórcy zdradzili jednak, że stanie się to mniej więcej za rok.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Mount & Blade II: Bannerlord
  2. Mount & Blade II: Bannerlord – poradnik do gry
  3. Mount & Blade II: Bannerlord – kompendium wiedzy