Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2020, 12:15

autor: AlexB

Mount and Blade 2: Bannerlord - sukces na Steamie i pozytywne recenzje graczy

Premiera Mount & Blade II: Bannerlord we wczesnym dostępie na platformie Steam okazała się ogromnym sukcesem. Według danych serwisu Steam Charts, w szczytowym momencie w tytule bawiło się jednocześnie przeszło 178 tysięcy osób. Tytuł zbiera również pozytywnie opinie.

W SKRÓCIE
  1. Studio TaleWorlds pochwaliło się, że w 100 minut od debiutu we wczesnym dostępie w Mount & Blade II: Bannerlord bawiło się jednocześnie 100 tysięcy osób. W szczytowym momencie liczba ta przekroczyła 178 tysięcy.
  2. Czyni to tytuł największą tegoroczną premierą na Steamie.
  3. Ponadto 84% z ponad 13 tysięcy opinii na temat Mount & Blade II: Bannerlord zamieszczonych przez graczy na platformie Steam jest pozytywnych.

Od przeszło siedmiu lat miłośnicy pierwszego Mount & Blade'a i jego spin-offów z napięciem śledzili wszelkie nowe informacje na temat kontynuacji. Wczoraj ich cierpliwość została wynagrodzona. Tego dnia Mount & Blade II: Bannerlord zadebiutowało w ramach wczesnego dostępu na Steamie. Tytuł niemal z miejsca stał się ogromnym hitem. Jak pochwaliło się na Twitterze studio TaleWorlds, w zaledwie 100 minut od premiery w grze bawiło się jednocześnie 100 tysięcy osób. Według danych Steamcharts, w szczytowym momencie liczba ta przekroczyła 178 tysięcy. W chwili pisania tego tekstu produkcję ma uruchomioną przeszło 148 tysięcy wirtualnych wojowników.

Mount and Blade 2: Bannerlord - sukces na Steamie i pozytywne recenzje graczy - ilustracja #1
Wczesny dostęp Mount & Blade II przyciągnął wielu graczy.

Nie da się ukryć, że jest to imponujący wynik, który pozwolił studiu TaleWorlds na osiągnięcie pierwszego istotnego kamienia milowego. Otóż wczesny dostęp Mount & Blade II: Bannerlord jest jak na razie największą tegoroczną premierą na Steamie.

Duża liczba graczy to jedno, lecz równie ważne jest to, czy tytuł spodobał się odbiorcom. Bazując na opiniach wystawionych na platformie firmy Valve, jak najbardziej. 84% z ponad 13 tysiący recenzji Mount & Blade II: Bannerlord jest pozytywnych. Przede wszystkim gracze po prostu cieszą się, że w końcu mogą ponownie wejść do świata Calradii. Ci, którzy zdecydowali się opisać swoje odczucia bardziej szczegółowo zauważają, że pod wieloma względami „dwójka” jest produkcją lepszą od oryginału. Mowa tu chociażby o bardziej rzeczywistym handlu czy poprawionym systemie umiejętności. Lecz gra opiera się wciąż na tej samej, sprawdzonej formule, co nie przypadło do gustu osobom oczekującym po tak długim procesie produkcyjnym jakiejś większej rewolucji.

Mount and Blade 2: Bannerlord - sukces na Steamie i pozytywne recenzje graczy - ilustracja #2
Choć większość chwali Mount & Blade II już na tym etapie, pojawiają się też narzekania.

Trzeba też pamiętać, że mamy do czynienia z wczesnym dostępem, zatem Mount & Blade II: Bannerlord cierpi na wiele przypadłości charakterystycznych dla tego okresu. W tytule nie brakuje bugów. Ponadto po zebraniu dość dużej armii zabawa przestaje być wyzwaniem i zaczyna wkradać się nuda. Mieszane uczucia wzbudziła także optymalizacja. Niektórzy ją chwalą i podkreślają, że gra nie zwalnia specjalnie nawet podczas dużych bitew. Z kolei inni twierdzą, iż produkcja potrafi się zacinać.

O tym, czy rację mają narzekający, czy też chwalący, każdy może przekonać się sam, kupując Mount & Blade II: Bannerlord. Do 13 kwietnia najnowsze dzieło studia TaleWorlds można zdobyć na Steamie za 161,99 zł (lub 143,99 złotych, jeśli posiadamy w bibliotece którąś z poprzednich odsłon cyklu). Później cena wzrośnie do 179,99 złotych.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Mount & Blade II: Bannerlord
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord