Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2016, 15:19

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear - nowy filmik pokazuje intro i krótki zapis rozgrywki

W sieci pojawił się nowy materiał wideo z Baldur's Gate: Siege of Dragonspear. Zawiera on filmik wprowadzający w fabułę dodatku oraz krótki zapis rozgrywki z początkowych kilku minut kampanii.

Od premiery Baldur's Gate: Siege of Dragonspear dzielą nas już niecałe dwa tygodnie, więc z zainteresowaniem witamy każdy świeży materiał video z tej produkcji. Najnowszy został opublikowany przez serwis Gamespot. Filmik trwa ponad cztery minuty i zawiera intro oraz krótki zapis początkowych fragmentów kampanii.

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear to duże rozszerzenie do Baldur’s Gate: Enhanced Edition, pomyślane jako pomost łączący pierwszą i drugą część z serii. Produkcja zaoferuje nową kampanię fabularną, która powinna starczyć na około 25 godzin zabawy. Autorzy szykują dodatkową klasę w postaci szamana oraz spory zestaw nowych przedmiotów, lokacji i zaklęć. Ponadto wprowadzony zostanie tryb Story Mode, przygotowany z myślą o graczach, którzy chcą cieszyć się opowieścią bez męczących walk.

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear - nowy filmik pokazuje intro i krótki zapis rozgrywki - ilustracja #1

Całość powstaje w oparciu o leciwy już silnik Infinity Engine, ale wprowadzone do niego zostały lekkie poprawki. Nie obyło się także bez drobnych zmian w interfejsie. Dodatkową atrakcją ma być możliwość przejścia kampanii w trybie multiplayer dla maksymalnie sześciu osób. Co godne pochwały, dodatek pozwoli na wspólną zabawę posiadaczom różnych platform sprzętowych.

Rozpoczynając przygodę w Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear będziemy mogli oczywiście wczytać zapisany stan gry z Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Ponadto po ukończeniu dodatku otrzymamy także opcję przeniesienia postaci do Baldur’s Gate II: Enhanced Edition.

Przypomnijmy, że Baldur's Gate: Siege of Dragonspear zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne. Wydanie na PC trafi do sprzedaży 31 marca, a użytkownicy systemów iOS i Android najprawdopodobniej będą musieli poczekać trochę dłużej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear