Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2022, 12:35

Patch 7 zmierza do Baldur's Gate 3

Po długich miesiącach zespół Larian Studios szykuje się do premiery kolejnej aktualizacji gry Baldur's Gate III. Przynajmniej jeśli wierzyć chińskim mediom społecznościowym.

Minęło sporo czasu od ostatnich wieści na temat Baldur’s Gate III, nawet jeśli uwzględnić hotfixy po największej z dotychczasowych aktualizacji. Na szczęście studio Larian potwierdziło, że w lutym otrzymamy kolejną łatkę.

Informacja pochodzi z chińskiego serwisu społecznościowego Bilibili, na którym deweloperzy zamieścili wpis z okazji Nowego Roku Księżycowego oraz Roku Tygrysa (via shg41u z serwisu Reddit).

Patch 7 zmierza do Baldurs Gate 3 - ilustracja #1
Źródło: Larian Studios na Bilibili (via u/wvngff w serwisie Reddit).

Brak szczegółów oraz podobnego ogłoszenia w zachodnich mediach może dziwić, ale niektórzy wiążą to ze zbliżającymi się Walentynkami. Podejrzewają bowiem, że Patch 7 wprowadzi m.in. bardziej rozbudowane opcje romansowe w BG3, a być może także nową klasę w postaci wciąż nieobecnego barda. Święto zakochanych byłoby idealną okazją do ujawnienia (albo nawet udostępnienia) tego typu aktualizacji.

Oczywiście to tylko spekulacje, a tych, jak zawsze, jest znacznie więcej. Miejmy nadzieję, że Larian Studios położy im kres wkrótce, wypuszczając ogromną aktualizację pełną nie tylko miłosnych uniesień. Albo chociaż zdradzając na Steamie, co przyniesie ze sobą kolejny patch.