Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2021, 09:52

Baldur's Gate 3 dostało patch #5 z osobistymi miniquestami dla postaci

Studio Larian wypuściło patch#5 do Baldur's Gate III. Wprowadza on masę zmian i ulepszeń oraz dodaje osobiste cele dla towarzyszy, które realizujemy w formie serii miniprzygód.

PATCH #5 TO M.IN.:
  1. ulepszenia AI oraz mechanizmów walki,
  2. zmiany w systemie odpoczynku,
  3. ulepszenia interfejsu
  4. poprawki błędów,
  5. serie miniquestów towarzyszy realizujących ich osobiste cele.

Znajdująca się w fazie wczesnego dostępu gra Baldur's Gate III otrzymała nową aktualizację. Łatka nazwana została po prostu patch nr 5 i możecie ją pobrać na Steamie. Aktualizacja zmienia masę elementów, ale koncentruje się bardziej na ulepszeniu mechanizmów rozgrywki niż na nowej zawartości. Patch 5 nie wprowadza więc dodatkowych klas czy rozdziałów kampanii, ale mocno wpływa na to, co już jest dostępne we wczesnej wersji Baldur’s Gate 3.

Członkowie drużyny zyskali osobiste cele. Mają one postać serii minizadań opartych na historii postaci, których wypełnianie nagradzane jest punktami inspiracji. Patch wprowadza także 12 nowych magicznych przedmiotów oraz dodatkowe sceny i interakcje (m.in. te związane z postacią Shadowheart).

W potyczkach towarzysze zyskali zdolność rozbrajania wrogów. Poprawiono również sztuczną inteligencję zarówno członków drużyny, jak i nieprzyjaciół, co ma owocować bardziej logicznymi decyzjami podejmowanymi przez AI w trakcie bitew.

Patch #5 ulepsza także interfejs rzutów kostką, tak aby był bardziej czytelny, a graczowi łatwiej było połapać się, jakie bonusy zostaną zastosowane. Ponadto, jeśli rzucenie zaklęcia na dany cel jest niemożliwe, to gra wreszcie poinformuje nas o powodach tego stanu rzeczy.

Przerobiono obozowiska drużyny, tak aby lepiej oddawały region, w którym postanowimy rozłożyć namioty. Dodano także mechanikę rozróżniającą krótki i długi odpoczynek, co wpływa na zachowanie postaci w trakcie walki. Spożywanie żywności nie regeneruje już natychmiastowo zdrowia, a jedzenie stało się surowcem zużywanym w obozowiskach.

To jedynie wybrane zmiany. Aktualizacja wprowadza w sumie kilkaset ulepszeń, w tym wiele poprawek balansu rozgrywki i scen w kampanii, jak również usuwa masę błędów technicznych.

Przypomnijmy, że Baldur’s Gate III dostępne jest obecnie tylko na PC i w usłudze Stadia. Na pełną wersję poczekamy do 2022 roku.

  1. Baldur’s Gate 3 – poradnik
  2. Baldur's Gate 3 w Early Access to na razie fundament pod wielkie RPG
  3. Baldur’s Gate 3 – oficjalna strona
  4. Larian Studios – strona oficjalna