Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 lutego 2016, 10:14

Ave, Cezar!, Zwierzogród, Na granicy - weekendowe premiery filmowe

Druga połowa lutego przynosi zestaw kinowych premier dla każdego - nowy film braci Coen, zabawny animowany Zwierzogród, polski thriller Na granicy, nominowany do Oscara film Brooklyn i kilka innych propozycji.

Ave, Cezar!

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Bracia Coen tworzą filmy rewelacyjne przetykane tymi lżejszymi, prostszymi, bardziej rozrywkowymi. Jeśli wierzyć recenzjom, Ave,Cezar! jest właśnie tą drugą opcją. Akcja filmu dzieje się w złotej erze Hollywood, gdy za ogromne sumy kręcono potężne, kostiumowe widowiska, aktorzy ze świecznika byli niemal bogami, a kasa mogła załatwić wszystko. Gdy znika jeden z najbardziej rozpoznawanych odtwórców wielkich ról, studio zatrudnia najlepszego „załatwiacza” w branży, by aktora odnalazł. Jest tu miejsce na śmianie się z utartych schematów, trochę komentarza na temat ówczesnej sytuacji społeczno-politycznej i sporo zabawy. Ja na pewno przekonam się, czy warto.

 1. Reżyseria: Ethan Coen, Joel Coen
 2. Tytuł oryginalny: Hail, Caesar!
 3. Grają: George Clooney, Josh Brolin, Tilda Swinton, Scarlett Johansson

Na granicy

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Reżyser-debiutant i od razu razowy dreszczowiec? Ambitny plan Wojciecha Kasperskiego na zwiastunach wygląda jak coś, co może się udać. Pierwsze recenzje zresztą też są dosyć pozytywne. Na granicy to odludzie i izolacja, z którą zderzają się skonfliktowani z ojcem bracia, ich rodzic i tajemniczy nieznajomy. Oczywiście nie ma thrillera bez tajemnicy – ta w filmie jest obecna i ma udowodnić, że kino gatunkowe da się nad Wisłą zrobić bez wstydu. Malownicze plenery, zdolna obsada i rzadko spotykany w rodzimych produkcjach klimat powinny dać niezły rezultat.

 1. Reżyseria: Wojciech Kasperski
 2. Grają: Andrzej Chyra, Marcin Dorociński, Andrzej Grabowski

Zwierzogród

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Ostatnia proponowana przeze mnie premiera tego weekendu to sympatycznie zapowiadająca się animacja Disneya, pierwszy z dwóch tegorocznych filmów o zwierzętach (drugim jest Sekretne życie zwierzaków). Zwierzogród przedstawi świat ludzki, prawdziwy, zwyczajny, tyle że zamieszkany przez gadające futrzaki, ptaki, skorupiaki i inne stwory. Dzielna Judy Hops, królicza policjantka, będzie musiała sprzymierzyć się z cwaniaczkiem i oszustem, lisem imieniem Nick, by rozwiązać kryminalną zagadkę. Spore pole do popisu dla dobrych żartów (ten z leniwcami, pokazany w zwiastunach, jest bardzo udany) i techniczna perfekcja powinna przyciągnąć do kin nie tylko najmłodszych.

 1. Reżyseria: Byron Howard
 2. Tytuł oryginalny: Zootopia
 3. Grają (głosy oryginalne): Ginnifer Goodwin, Jason Bateman, Idris Elba

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Brooklyn (nominowany do Oscara dramat o imigrantce z Irlandii szukającej szczęścia w USA),
 2. Oddychaj (francuski dramat o destrukcyjnie przyjaźni między dwiema nastolatkami),
 3. Fusi (islandzki komediodramat i lekko baśniowa opowieść o tytułowym czterdziestolatku mieszkającym z mamą),
 4. Sprawiedliwy (dziejący się w czasach wojennych film o sierocie przegarniętej przez polskie małżeństwo i jej niezwykłej relacji z „lokalnym dziwakiem”),
 5. Chłopiec i świat (nominowany do tegorocznego Oscara brazylijski film animowany),
 6. Cierń Boga (biblijna historia o ostatnich trzech latach życia Jezusa).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.