Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 kwietnia 2020, 09:38

Atomic Blonde 2 - kasowa klapa dostanie sequel dzięki Netflixowi

Powstanie Atomic Blonde 2, czyli kontynuacja filmu akcji z Charlize Theron z 2017 roku. Projekt sfinansuje serwis Netflix.

Atomic Blonde 2 - kasowa klapa dostanie sequel dzięki Netflixowi - ilustracja #1
Netflix postanowił uratować kontynuację Atomic Blonde.

Dwa lata temu poinformowano o planach opracowania kontynuacji filmu Atomic Blonde. Potem o projekcie zrobiło się jednak cicho i wielu widzów uznało, że został on porzucony. Teraz okazało się, że Atomic Blonde 2 mimo wszystko powstanie dzięki streamingowemu serwisowi Netflix.

Pierwsza część zadebiutowała w 2017 roku i nie spełniła pokładanych w niej nadziei pod względem finansowym. Film zarobił w kinach ok. 100 mln dolarów. Jego budżet produkcyjny wyniósł tylko 30 mln, ale po doliczeniu kosztów marketingowych i udziału w przychodach kin można spokojnie uznać, że była to kasowa klapa.

Biorąc pod uwagę słabe wyniki finansowe, nie jest specjalnym zaskoczeniem, że twórcy mieli problemy ze znalezieniem wytwórni chętnej do wyłożenia pieniędzy na kontynuację. Umowa z Netfliksem ma więc sens. Serwis mocno obecnie inwestuje we własne filmy, z których większość nigdy nie debiutuje na dużym ekranie i od razu trafia do streamingu.

Na razie nie wiadomo, kiedy ukaże się Atomic Blonde 2. Wciąż nie wybrano nawet scenarzysty. W głównej roli najpewniej znowu zobaczymy Charlize Theron, która będzie również producentką filmu. Nie wiadomo za to, czy David Leitch powróci jako reżyser.

Warto wspomnieć, że Atomic Blonde 2 nie jest jednym projektem z tą aktorką, który zmierza na serwis Netflix. W planach jest również filmowa adaptacja komiksu The Old Guard, w której Theron na zagrać jedną z głównych ról.

  1. Oficjalna strona Atomic Blonde