Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2014, 09:25

autor: Góral

Assassin's Creed - w tym roku pojawią się jeszcze dwie części serii

Yves Guillemot, szef firmy Ubisoft, potwierdził wcześniejsze doniesienia mówiące o jeszcze dwóch odsłonach serii Assassin's Creed, mających pojawić się w tym roku. Pierwszą jest oczywiście Assassin's Creed: Unity na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery PC. Drugi projekt, dedykowany starszym urządzeniom, na razie owiany jest tajemnicą, ale najprawdopodobniej chodzi o plotkowane Assassin's Creed: Comet.

Assassin's Creed: Unity to next-genowa odsłona serii. - Assassin's Creed - w tym roku pojawią się jeszcze dwie części serii - wiadomość - 2014-05-16
Assassin's Creed: Unity to next-genowa odsłona serii.

Na ostatnim zebraniu inwestorów szef koncernu Ubisoft, Yves Guillemot, zdradził kilka szczegółów dotyczących tegorocznych odsłon serii Assassin's Creed. Przede wszystkim potwierdzono, że Assassin's Creed: Unity dedykowane jest wyłącznie konsolom Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerom osobistym i ukaże się jesienią. Tytuł jest prawdopodobnie jednym z największych nadchodzących projektów, gdyż powstaje w aż dziesięciu studiach (Montreal, Toronto, Singapur, Quebec, Annecy, Szanghaj, Chengdu, Kijów, Montpellier oraz Bukareszt). Nie powinno to jednak dziwić, gdyż wcześniejszą odsłonę, Assassin's Creed IV: Black Flag, tworzyło ośmiu deweloperów. Potwierdzono także, że Unity nie będzie jedyną grą z serii, która ukaże się w późniejszym okresie bieżącego roku.

Na rynek trafi także produkcja dedykowana starszym konsolom (Xbox 360, PlayStation 3), jednak nie podano szczegółów na jej temat. Informacja ta również nie jest żadnym zaskoczeniem, gdyż w marcu pojawiły się pierwsze przesłanki dotyczące odsłony zatytułowanej Assassin's Creed: Comet, która ma być bezpośrednią kontynuacją „czwórki”. Jednocześnie Guillemot stwierdził, że past-geny będą wspierane w „najbliższej przyszłości”.

Nad Assassin's Creed: Unity pracuje 10 zespołów.
Nad Assassin's Creed: Unity pracuje 10 zespołów.

Seria Assassin's Creed to jedna z najpopularniejszych i najbardziej eksploatowanych marek w grach wideo. Pierwsza odsłona ukazała się w 2007 roku, a do tej pory firma Ubisoft wydała aż piętnaście produkcji sygnowanych tą nazwą. Kolejne części ukazywały się na konsolach stacjonarnych, przenośnych, komputerach PC, a różnego rodzaju spin-offy trafiały na urządzenia mobilne (iOS, Android, Symbian).