Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2021, 12:05

autor: Entelarmer

Assassin's Creed: Valhalla - patch 1.1.1 dziś dostępny, doda osiągnięcia na PC

Firma Ubisoft udostępni dziś nową aktualizację gry Assassin's Creed: Valhalla. Title Update 1.1.1 usunie mnóstwo błędów i niedoróbek, jak również wprowadzi osiągnięcia Ubisoft Connect na komputerach osobistych.

Dziś o godzinie 13:00 czasu polskiego zadebiutuje aktualizacja 1.1.1 gry Assassin’s Creed: Valhalla. W zależności od platformy, patch waży od 2-3 GB (na obu PlayStation) do 6,45-7,5 GB (na PC i Xboksach). Lista zmian jest długa, przy czym większość z nich to poprawki rozmaitych błędów. Niemniej znalazła się jedna nowość: wsparcie osiągnięć Ubisoft Connect na PC. Dotychczas „acziki” były dostępne tylko na konsolach, ale teraz będzie można je zdobyć także na komputerach osobistych. Pomniejsze (choć istotne) dodatki uwzględniają nowe opcje dostępności, takie jak możliwość przełożenia pisma (np. listów) w grze na mowę.

Jeśli jednak pominąć powyższe nowinki, Title Update 1.1.1 w całości skupi się na poprawieniu rozmaitych niedoróbek. Sporo z nich dotyczyło błędnie działających aktywności pobocznych: źle położonych (albo nieobecnych) postaci i łupów, nieotrzymywania nagród za misję lub kolejnego zadania z danego wątku fabularnego oraz utknięcia w walce z bossem. Usunie też błędy z czarnym ekranem witającym gracza po wybudowaniu kuźni oraz niemożliwością sprawdzenia krów w trakcie wykonywania questa „Bies z piekła rodem”. Poza tym zniknęła opcja zabicia wrogów w Vinlandii poprzez rzucanie w nich zwłokami.

Nie zabrakło też poprawek technicznych. Ubisoft ulepszył działanie gry i wyeliminował sporo błędów graficznych, takich jak źle położone tekstury, niska rozdzielczość skórek kruka czy problemy z interfejsem (na przykład niewyświetlanie ikon łask bogów). Usprawniono również tryb fotograficzny, wypaczający twarze dzieci po przybliżeniu. Obejdzie się też bez pewnych niedoróbek w mechanice gry, w tym wielorybów próbujących rozpocząć ucieczkę w powietrzu po wyskoczeniu z wody oraz strażników obojętnie patrzących na podpalanie ich pobratymców przy pomocy słojów z olejem. Ponadto naprawiono problem wprowadzony w łatce 1.04, przez który część graczy nie mogła korzystać z systemu szybkiej podróży. Pełną listę zmian wprowadzonych w aktualizacji 1.1.1 po angielsku znajdziecie na oficjalnej stronie gry oraz w serwisie Reddit.