Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2015, 12:19

Assassin's Creed: Syndicate było pewniakiem do pozycji lidera. Top 10 UK (18 - 24 października)

Assassin's Creed: Syndicate zepchnął na miejsce drugie grę FIFA 16 i chwilowo wygodnie rozsiadł się na tronie lidera brytyjskiej listy przebojów handlu detalicznego. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką hitów Zjednoczonego Królestwa.

Nie ma chyba wielkiego zaskoczenia w związku z tym, że FIFA 16 (-16% sprzedaży w stosunku do poprzedniego notowania) dała się wyprzedzić nowej odsłonie serii Assassin's Creed. Syndicate zabiera nas do wiktoriańskiego Londynu, w związku z czym dzisiejsi Londyńczycy musieli tłumnie wybrać się do sklepów, aby móc obejrzeć swoje miasto pod panowaniem królowej Wiktorii, w czasach kiedy po jego uliczkach przechadzał się Karol Dickens, a w późniejszym okresie Arthur Conan Doyle w towarzystwie Sherlocka Holmesa i doktora Watsona. W czasie gdy zamglonymi, ciemnymi uliczkami dzielnicy Whitechapel przemykał Kuba Rozpruwacz.

Na miejscu trzecim zadebiutowała nowa odsłona Guitar Hero. Fanów plastikowej gitary nie trzeba chyba przekonywać do jej kupna, tym bardziej, że recenzje wystawiają serii Activision solidną laurkę. Uncharted: The Nathan Drake Collection spada na miejsce czwarte (-26%), a znajdujące się oczko niżej Grand Theft Auto V notuje 51% wzrost sprzedaży. Co jednak nie zmienia sytuacji gry, która podobnie jak przed tygodniem, wiernie przywarowała na piątym miejscu. Poza pierwszą dziesiątką, na pozycji dziewiętnastej, zadebiutowało Just Dance 2016.

1.

Assassin's Creed: Syndicate

2.

FIFA 16

3.

Guitar Hero Live

4.

Uncharted: The Nathan Drake Collection

5.

Grand Theft Auto V

6.

LEGO Dimensions

7.

Destiny: The Taken King

8.

Forza Motorsport 6

9.

LEGO Jurassic World

10.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain