Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2024, 22:07

autor: Maciej Gaffke

Assassin’s Creed: Red otrzymał ostateczny tytuł. Oficjalna zapowiedź Assassin’s Creed: Shadows nastąpi lada dzień

Assassin’s Creed: Shadows – tak będzie nazywała się kolejna odsłona serii, która wcześniej była określana jako Red. Ubisoft zapowiedział prezentację kinowego trailera gry.

Źródło fot. Ubisoft
i

Aktualizacja #2

Wyciekły dwie grafiki z AC: Shadows (właściwie to jedna w dwóch wersjach: z logo i bez), które wydają się potwierdzać doniesienia o dwóch grywalnych postaciach. Na konkrety musimy jednak poczekać do jutra.

Źródło: X / Mike Straw of Insider-Gaming.com / Ubisoft.
Źródło: X / Mike Straw of Insider-Gaming.com / Ubisoft.

Źródło: X / Mike Straw of Insider-Gaming.com / Ubisoft.

Aktualizacja #1 (13 maja)

Jak donoszą internauci, pod włoską wersją trailera AC: Shadows przez chwilę widniała informacja: „dostępne od 15 listopada 2024 r.” (patrz screen poniżej). Zakładając, że nie doszło do pomyłki, wydaje się prawdopodobne, iż owa gra Ubisoftu ukaże się właśnie tego dnia, zwłaszcza że jest to piątek.

Źródło: X / Andreix01.
Źródło: X / Andreix01.

Oryginalna wiadomość (13 maja)

Już nie Red, a Shadows – tak od dzisiaj będziemy nazywać nadchodzącą część serii Assassin’s Creed, której akcja zostanie osadzona w feudalnej Japonii. Ubisoft podał oficjalny tytuł gry oraz ogłosił termin premiery kinowego trailera.

Zwiastun Assassin’s Creed: Shadows pojawi się 15 maja o godzinie 18:00 polskiego czasu. Kolejny trailer prawdopodobnie zobaczymy dopiero podczas czerwcowego pokazu Ubisoft Forward. Wówczas twórcy mogą nam pokazać materiał z gameplayem, o którym kilka dni temu donosił informator Tom Henderson. Warto przy okazji wspomnieć, że w sieci pojawiły się przecieki o cenach dodatków – mają być dwa, kosztujące jakoby po 25 dolarów (ok. 100 zł) – czy przepustki sezonowej do omawianej produkcji (jej cena to ponoć 40 dolarów, czyli ok. 160 zł).

Razem z ujawnieniem tych informacji francuska firma zaktualizowała też kartę gry w swoim sklepie, dołączając dwie nowe grafiki. Jedna z nich (widoczna poniżej) zawiera szereg liczb. Być może kryje się w nich oficjalna data premiery?

Grafika z ciągiem liczb, promująca AC: ShadowsŹródło: Ubisoft.

Mniej więcej trzy miesiące temu Ubisoft podał „okno wydawnicze”, w jakim planuje wypuścić AC: Shadows. Obejmuje ono aktualny rok fiskalny, czyli okres od 1 kwietnia 2024 r. do 31 marca 2025 r.

Spoglądając na miesiące premier poprzednich „Asasynów”, najbardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz, w którym Shadows zadebiutuje jesienią 2024 r. Przypomnijmy, że cztery ostatnie części serii, tj. Mirage, Valhalla, Odyssey oraz Origins, trafiły na rynek w październiku lub w listopadzie.

Wśród opracowywanych odsłon Assassin’s Creed jest także projekt pod kodową nazwą Hexe. Niedawno poznaliśmy nowe, niepotwierdzone oficjalnie szczegóły właśnie o tej grze.

  1. Ubisoft – oficjalna strona

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej