Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2014, 09:04

autor: Draug

Assassin’s Creed – pracami nad kolejną grą z serii pokieruje studio Ubisoft Quebec

Firma Ubisoft ogłosiła, że główny ciężar produkcji kolejnej gry z serii Assassin’s Creed (następującej po zapowiedzianym na ten rok Unity) przejdzie ze studia w Montrealu na zespół w Quebec. Oddział ten istnieje od 2005 roku i pomagał przy tworzeniu większości odsłon wspomnianego cyklu.

Odsłony serii Assassin’s Creed, przy których maczał palce Ubisoft Quebec:
  • Assassin’s Creed: Brotherhood (2010)
  • Assassin’s Creed: Revelations (2011)
  • Assassin’s Creed III (2012) – wersja na Wii U
  • Assassin’s Creed IV: Black Flag (2013) – wersja na Wii U
  • Assassin’s Creed: Unity (2014)

Mimo że do premiery najnowszej odsłony serii Assassin’s Creed (zatytułowanej Unity) brakuje jeszcze bez mała czterech miesięcy, nie jest szczególnie zaskakujące, że firma Ubisoft już dzieli się planami co do przyszłości swojej najpopularniejszej marki. Tym, co może dziwić, są natomiast same zamiary francuskiego giganta. Poinformował on bowiem, że pracami nad kolejną odsłoną omawianej serii – tą, która nastąpi po Unity i ukaże się najpewniej jesienią 2015 roku – pokieruje nie studio w Montrealu (jak miało to miejsce przy wszystkich dotychczasowych częściach cyklu), lecz Ubisoft Quebec, do tej pory pełniący jedynie pomocniczą funkcję w produkcji kolejnych „asasynów”. Niemniej, zmiana ma charakter jednorazowy – w następnych latach kierowniczą funkcję ponownie będzie sprawował Ubisoft Montreal.

Pracami nad nowym „asasynem” pokieruje Ubisoft Quebec – ryzykowna zmiana czy postawienie na pewniaka?
Pracami nad nowym „asasynem” pokieruje Ubisoft Quebec – ryzykowna zmiana czy postawienie na pewniaka?

Omawiana decyzja wynika z zamiaru znaczącego rozbudowania kanadyjskiego oddziału Ubisoftu. Koncern inwestuje 28 milionów dolarów kanadyjskich (czyli ok. 26,2 miliona dolarów amerykańskich) w filię w Quebec, z czego 4 miliony zostaną poświęcone na oddanie w ręce dewelopera nowej siedziby w 2016 roku. W planach jest także wyraźne zwiększenie pracującej tam kadry – obecnie zatrudnionych jest 350 osób, natomiast przed końcem 2017 roku stan liczbowy personelu ma wzrosnąć do 425 ludzi (dla porównania, Ubisoft Montreal zatrudnia obecnie więcej niż 2600 osób). Rzecz jasna, oznacza to intensywny nabór do pracy w Quebec na różnorodnych stanowiskach, więc kto wybiera się do Kanady na najbliższe lata, może rozważyć próbę włączenia się w szeregi Ubisoftu.

Ostatnia aktualizacja: 2014-07-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.