Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 16:56

autor: Adrian Werner

Assassin’s Creed Odyssey - nowy gameplay pokazuje starcie z Meduzą

Do sieci trafiło kilkunastominutowe demo Assassin’s Creed Odyssey, pokazujące starcie z mityczną Meduzą. Firma Ubisoft wypuściła również nowy zwiastun fabularny gry.

Autorzy całkiem sprawnie wytłumaczyli obecność w grze tak fantastycznej istoty jak Meduza. - Assassin’s Creed Odyssey - nowy gameplay pokazuje starcie z Meduzą - wiadomość - 2018-08-21
Autorzy całkiem sprawnie wytłumaczyli obecność w grze tak fantastycznej istoty jak Meduza.

Assassin’s Creed Odyssey to najważniejsza z nadchodzących gier firmy Ubisoft, więc wydawca zadbał, aby nie zabrakło jej na targach gamescom. Owoców tego jest kilka. Po pierwsze, do sieci trafił czternastominutowy zapis dema z komentarzem dewelopera, opublikowany przez serwis IGN. Ponadto wypuszczono dwa zwiastuny fabularne. Oba są w większości takie same i różnią się jedynie główną postacią. Te trailery możecie obejrzeć na końcu tej wiadomości.

Demo jest o tyle ciekawe, że pokazuje starcie z Meduzą. Nie licząc pojedynczych skoków w bok, seria Assassin’s Creed generalnie trzymała się do tej pory realiów historycznych. Wyjątkiem były lekkie elementy science-fiction w postaci artefaktów prastarej cywilizacji, która zamieszkiwała Ziemię przed ludzkością.

To właśnie te wątki SF umożliwiły autorom Assassin’s Creed Odyssey zaoferowanie bitwy z Meduzą. Ta mityczna istota będzie w grze ofiarą artefaktu pierwszej cywilizacji, przeobrażoną przez jego technologię w bestię pełniącą rolę żywego systemu bezpieczeństwa. Nasz bohater lub bohaterka posiadać będzie DNA twórców Meduzy i z tego powodu będziemy częściowo odporni na strumień energii zamieniający ludzi z głazy. Trafienie nim jedynie czasowo nas spowolni, zamiast zakończyć się śmiercią. Oglądając tę potyczkę warto mieć na uwadze, że pokazuje ona maksymalnie rozwiniętą postać, która osiągnęła 50 poziom doświadczenia.

Autorzy zdecydowali się na wzmocnienie elementów fantastycznych, gdyż chcieli częściowo ukazać starożytną Grecję nie taką, jaka była naprawdę, ale jaką postrzegali ją ówcześnie mieszkańcy tych ziem. Dla nich mity były prawdziwe, więc deweloperzy uznali, że należy niektóre z tych wierzeń oddać w samej rzeczywistości gry.

Przypomnijmy na koniec, że Assassin’s Creed Odyssey zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 5 października tego roku.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Graliśmy w Assassin's Creed Odyssey – pełnoprawne RPG?