Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2013, 14:00

autor: eLCeBe

ArmA III – zmiana nazwy głównej wyspy w nadchodzącej grze od Bohemia Interactive

Studio Bohemia Interactive postanowiło zmienić nazwę największej wyspy, na której będzie działa się akcja zapowiedzianej na 2013 rok wojennej strzelanki FPP ArmA III. Deweloperzy pokazali również dwa nowe screeny z nadchodzącej produkcji.

Na nowych screenach żołnierze maszerują... - ArmA III – zmiana nazwy głównej wyspy w nadchodzącej grze od Bohemia Interactive - wiadomość - 2013-02-03
Na nowych screenach żołnierze maszerują...

Największa wyspa, na której działać będą grający w ArmA III, nie będzie nazywała się Lemnos. Została przemianowana przez deweloperów na Altis. Operacja ta ma związek z wcześniejszym aresztowaniem dwóch pracowników czeskiego studia Bohemia Interactive (znanego przede wszystkim z cyklu gier ArmA czy pierwszej części Operation Flashpoint wraz z dodatkami do niej) na greckim Lemnos za rzekome szpiegostwo. Zostali wypuszczeni na wolność po 129 dniach, a o całej sprawie pisaliśmy w naszym serwisie.

Główny teren rozgrywki w nadchodzącej ArmA III, utrzymana w śródziemnomorskim klimacie wyspa o powierzchni 350 km2, wzorowana jest na Lemnos, jednej z autentycznych przedstawicielek greckiego archipelagu. Na pomysł umieszczenia akcji gry w takim klimacie wpadł szef wykonawczy Bohemia Interactive, Marek Spanel, zachwycony pięknem tego miejsca, które miał okazję poznać podczas urlopu kilka lat temu.

... i maszerują. - ArmA III – zmiana nazwy głównej wyspy w nadchodzącej grze od Bohemia Interactive - wiadomość - 2013-02-03
... i maszerują.

Autorzy przemianowując Lemnos na Altis chcą podkreślić fikcyjny wymiar zdarzeń, wokół których toczyć się będzie fabuła ArmA III. Nowa nazwa wyspy wciąż oddaje jej śródziemnomorski charakter, a jednocześnie pozwala odróżnić ją od rzeczywistych miejsc i zdarzeń. Druga z dostępnych w grze wysp, znacznie mniejsza (o powierzchni 20 km2) Stratis, zachowa swoje miano.

ArmA III – zmiana nazwy głównej wyspy w nadchodzącej grze od Bohemia Interactive - ilustracja #3 ArmA III to kolejna część znanej serii realistycznych FPS-ów autorstwa czeskiego studia Bohemia Interactive. Jej akcja osadzona będzie w niedalekiej przyszłości na terenie śródziemnomorskich wysp, a gracze wcielą się w rolę żołnierza z oddziału NATO. Gra oferować będzie dwa typy rozgrywki dla jednego gracza – kampanię i tryb otwarty (bez zakończenia) oraz tryb multiplayer – zarówno kooperacyjny, jak i pozwalający rywalizować między graczami. ArmA III ukazać ma się na komputery PC w 2013 roku. Polskim dystrybutorem będzie Licomp Empik Multimedia, a tytuł prawdopodobnie ukaże się w wersji z polskimi napisami w cenie 139,99 złotych.