Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2013, 12:11

autor: moir

ArmA III tylko na Steam z całym wachlarzem dobrodziejstw Steamworks

Przedstawiciele studia Bohemia Interactive oficjalnie ogłosili, że ich najnowsza gra, ArmA III, będzie wymagała platformy Steam. Trzecia odsłona popularnej serii ma w pełni korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez Steamworks.

W najnowszą odsłonę ArmA zagramy tylko poprzez platformę Steam. - ArmA III tylko na Steam z całym wachlarzem dobrodziejstw Steamworks - wiadomość - 2013-02-22
W najnowszą odsłonę ArmA zagramy tylko poprzez platformę Steam.

Studio Bohemia Interactive znów wydaje się nabierać wiatru w żagle po chwilowym kryzysie spowodowanym aresztowaniem dwóch jego członków. Niefortunne wydarzenie przyczyniło się nie tylko do pozbawienia wolności pechowych programistów na blisko 129 dni, lecz także wpłynęło na ostateczną nazwę wyspy, na której głównie rozgrywać się będzie akcja gry ArmA III.

Opublikowane na oficjalnym blogu studia Bohemia Interactive informacje dają jasno do zrozumienia, że najnowsza produkcja czeskiej firmy, ArmA III, będzie wymagała do prawidłowego działania platformy Steam.

Swoją decyzję twórcy tłumaczą bardzo prosto:

Wydaje się nam, że gdyby nie Steam, to nie bylibyśmy w stanie wydać ArmA III w 2013 roku.

W związku ze sprawą głos zabrał założyciel i prezes studia, Marek Spanel:

Jako niezależny deweloper przez cały czas rozwijamy sposoby tworzenia gier, dystrybuujemy je oraz publikujemy. Valve wprowadziło ogromne usprawnienia swojego systemu, który w chwili obecnej czyni procesy instalacji oraz aktualizacji produktu niezwykle prostymi, zarówno dla wydawcy, jak i nabywcy.

Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy nabywcy mogą być niezadowoleni z konieczności przeniesienia się na nową platformę, zwłaszcza jeśli do tej pory byli przezwyczajeni do nabywania i grania w nasze produkcje bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Oceniliśmy wszystkie za i przeciw, uznając w rezultacie, że Steam oferuje szereg udogodnień i usprawnień korzystnych dla obu stron. Nie wolno także zapominać, że znaczna część naszych dotychczasowych graczy wywodzi się właśnie z tej platformy.

Ponadto najnowsza produkcja Bohemia Interactive ma korzystać z pełnego wachlarzu opcji oferowanych przez pakiet Steamworks. Wypowiedział się w tej sprawie Joris-Jan Van ’t Land, jeden z przedstawicieli studia:

Steamworks oferuje wiele ciekawych opcji, które z pewnością pomogą nam jeszcze bardziej ulepszyć ArmA III w wielu aspektach. W najbliższym czasie opublikujemy dokładne informacje dotyczące planowanych zmian, które obecnie możemy zawrzeć w skrócie: zawartość tworzona przez graczy oraz multiplayer.

Oprócz dystrybucji cyfrowej ArmA III dostępna będzie także w edycji pudełkowej, która zawierać będzie specjalne kody umożliwiające aktywację tytułu na platformie Steam oraz dodatkową płytę DVD z danymi mającymi przyśpieszać proces instalacji.

Przy okazji należy poinformować, że DayZ, popularny mod do ArmA II, trafił już do oferty Steam. Instalacja modyfikacji została znacznie uproszczona, a całość dostępna jest pod tym adresem.