Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Operation Flashpoint: Game of the Year (PC)
OkładkaOperation Flashpoint: Game of the Year (PC)

Operation Flashpoint: Platynowa Edycja PC

Operation Flashpoint: Game of the Year

Specjalna, Platynowa edycja znakomitej gry wojennej Operation Flashpoint: Cold War Crisis. W jej skład poza wspomnianym tytułem wchodzą dwa dodatki do niego: Operation Flashpoint: Gold Upgrade i Operation Flashpoint: Resistance.

Akcji | FPP | zimna wojna | współczesne konflikty | taktyczne | FPS | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Operation Flashpoint: Platynowa Edycja Premiera PC

12sierpnia2004

pudełko PL

21października2004

producent: Bohemia Interactive Studio wydawca: Codemasters wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Specjalna, Platynowa edycja znakomitej gry wojennej Operation Flashpoint: Cold War Crisis. W jej skład poza wspomnianym tytułem wchodzą dwa dodatki do niego: Operation Flashpoint: Gold Upgrade i Operation Flashpoint: Resistance.

Operation Flashpoint: Cold War Crisis to taktyczna, wojenna gra akcji, przenosząca graczy w dobrze znane nam realia Zimnej Wojny roku 1985. I choć sama fabuła jest fikcyjna, to oddaje dosyć realistycznie możliwy przebieg konfliktu tamtych czasów. Zatwardziali komuniści, przeciwni reformom próbują przywrócić „stary porządek”, czemu zbrojnie przeciwstawiają się członkowie Sojuszu Pólnocnoatlantyckiego (NATO). Kampania podzielona jest na 30 różnorodnych misji, rozgrywających się na pięciu olbrzymich mapach.

Gracz kontroluje grupę uderzeniową wyborowych jednostek desantowych, operujących na wrogim terenie. Gra umożliwia rozgrywkę w kilku trybach. Zaczynając jako prosty piechur, możemy używać wszystkiego co znajdziemy, łącznie z trzydziestoma różnymi pojazdami, takimi jak: ciężarówki, jeepy, czołgi, samoloty czy helikoptery. Do dyspozycji otrzymujemy spory arsenał broni, poczynając od prostych karabinów i strzelb, a na snajperkach z tłumikiem, wyrzutniach przeciwczołgowych, granatach oraz materiałach wybuchowych kończąc.

Wśród jedenastu dostępnych klas postaci znajdziemy: piechotę, oddziały przeciwpancerne, przeciwlotnicze, grenadierów, medyków, oficerów, snajperów, sabotażystów, pilotów, strzelców, saperów i wiele innych specjalizacji. Możemy kierować maksymalnie dwunastoosobowym oddziałem wojskowym jako jego dowódca, lub też wcielić się w szeregowego żołnierza. Jednocześnie w misji może brać udział dowolna ilość graczy w dowolnej konfiguracji, natomiast resztą oddziału będzie za nas kierował komputer.

Gra oparta jest o nowy, stworzony od podstaw engine graficzny 3D (Real Virtuality), wykorzystujący wysokiej jakości tekstury i generujący niezwykle realistyczne, bogate w szczegóły otoczenie, zapewniający duże poczucie realizmu nowoczesnego pola walki. Pozwala on na stosowanie zmiennych efektów pogodowych i świetlnych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu w grze spotkamy się z symulacją: wiatru, mgły, chmur, dnia w promieniach słońca czy zapadającego zmroku.

  • 15 indywidualnych misji w trybie dla pojedynczego gracza.
  • 30 nieliniowych misji w trybie Kampania.
  • Dla trybu wieloosobowego: do 100 osób jednocześnie w sieci lokalnej lub Internecie, w trybach Deathmatch, Team Deatchmatch i Cooperative.
  • Wbudowany edytor pozwalający tworzyć własne misje i kampanie, które później można także w łatwy sposób przesłać znajomym.
  • Dwa stopnie trudności, dla weteranów i początkujących kadetów.
  • Możliwość komunikacji głosowej pomiędzy graczami.

Operation Flashpoint: Gold Upgrade to dodatki do stworzonego przez Bohemia Interactive Studio taktycznego symulatora wojennego – Operation Flashpoint. Pakiet zawiera Update v 1.46 i Upgrade 3. Znajdziemy w nim m.in. cztery nowe pojazdy, cztery dodatkowe rodzaje broni, dwie misje w trybie gry pojedynczej, pięć map do gry wieloosobowej, możliwość postawienia własnego serwera Operation Flashpoint, trzy specjalne mapy nagrodzone w ogólnopolskim konkursie. Z nowych broni pojawi się myśliwska strzelba z podwójną lufą, karabinek szturmowy M-16, amerykańskie i rosyjskie miotacze granatów oraz działa przeciwlotnicze Vulcan. Nowe pojazdy to BMP-2 oraz śmigłowiec szturmowy Kiowa Warrior.

W zachodnim wydaniu Gold Upgrade nie zabrakło pierwszego oficjalnego dodatku Operation Flashpoint: Red Hammer. Umożliwia on graczom możliwość opowiedzenia się po drugiej stronie konfliktu znanego z oryginalnej wersji gry – dane nam więc będzie zagrać jako żołnierz wierny Związkowi Socjalistycznych Republik Radzieckich. Dwadzieścia całkowicie nowych misji, nowy bohater, w którego przyjdzie nam się wcielić (Dimitri Lukin), dopracowane i bardziej realistyczne głosy rosyjskich żołnierzy oraz cała masa świeżutkich przerywników wprowadzających nas w fabułę to główne atuty tego rozszerzenia. Dodatek wymaga posiadania oryginalnej wersji gry.

UWAGA: Polska wersja Gold Upgrade nie zawiera dodatku Red Hammer.

Operation Flashpoint: Resistance, to oficjalny dodatek do Operation Flashpoint: Cold War Crisis, najlepszej, wojennej gry taktycznej roku 2001. Jego akcja toczy się kilka lat przed wydarzeniami mającymi miejsce w oryginalnej grze i pierwszym dodatku Red Hammer. Gracz ma możliwość wcielenia się w postać Victora Troske, ex-żołnierza oddziałów specjalnych, który mieszkał sobie spokojnie na wyspie Nogova, aż do czasu niespodziewanego najazdu wojsk sowieckich. Agresja ta zmusiła go do przedsięwzięcia odpowiednich kroków i w ostateczności do pokierowania ruchem oporu. Na graczy czeka tu całkiem nowa kampania, tym razem widziana nie oczami regularnego żołnierza, lecz partyzanta walczącego w obronie swego dobytku. Akcja Operation Flashpoint: Resistance toczy się na całkowicie nowym terenie, tj. wyspie o wielkości 100 km kw. z szczegółowo wymodelowanym środowiskiem, lasami, górami, zabudową przemysłową, itp. Gracze znajdą tu szereg nowych broni i pojazdów oraz nowe misje dla trybu multiplayer. Twórcy znacznie udoskonalili silnik graficzny (wysokiej jakości tekstury) oraz zoptymalizowali kod gry pod względem rozgrywki w trybie multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 100  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 330 głosów czytelników.

Operation Flashpoint: Platynowa Edycja cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Operation Flashpoint: Platynowa Edycja

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Operation Flashpoint: Platynowa Edycja Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D