Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 22 września 2022, 17:05

ARK: Survival Evolved od dziś znów za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione zostaną dwie gry – ARK: Survival Evolved i Gloomhaven. Obie te pozycje będzie można odebrać do 29 września.

Źródło: Eurogamer

[Aktualizacja] ARK: Survival Evolved i Gloomhaven można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną The Drone Racing League Simulator i Runbow.

Przez minione siedem dni użytkownicy Epic Games Store mogli bezpłatnie przypisywać do swoich kont dwie kolejne produkcje – inspirowaną nordyckim folklorem Spirit of the North, a także przygodówkę point-and-click z elementami strategii The Captain. Obie te produkcje można odebrać jeszcze do godziny 17:00. Natomiast później, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, udostępnione zostaną ARK: Survival Evolved oraz Gloomhaven.

ARK: Survival Evolved jest opracowaną przez Studio Wildcard, trzecioosobową grą survivalową z otwartym światem. W ramach zabawy przenosimy się do uniwersum, w którym elementy futurystyczne mieszają się z prehistorią, której głównymi przedstawicielami są dinozaury. Zostajemy postawieni przed jednym głównym zadaniem – przeżyciem. Aby to osiągnąć, konieczne jest zbieranie surowców, budowa własnej kryjówki, polowanie oraz wytwarzanie broni, narzędzi czy ubrań.

W tytule istnieją dwa tryby – offline i online. W tym drugim na przestrzeni rozgrywki możemy natknąć się na innych graczy, również starających się przetrwać za wszelką cenę. Możemy zdecydować się chociażby na zawiązanie z nimi sojuszu, by wspólnie stawić czoła zagrożeniom.

ARK: Survival Evolved może pochwalić się w serwisie Metacritic średnią ocen na poziomie 70/100 (na podstawie 18 recenzji). Tytuł jest dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy). Warto przypomnieć, że był on już rozdawany za darmo, w tym na platformie Epic Games Store. Miało to miejsce w czerwcu 2020 roku.

ARK: Survival Evolved na platformie Epic Games Store

Z kolei Gloomhaven to przygotowana przez ekipę z Flaming Fowl Studios elektroniczna adaptacja popularnej planszówki. Podczas zabawy przenosimy się do świata fantasy inspirowanego średniowieczem i naszym zadaniem jest zdobywanie skarbów. Utrudniają to hordy różnej maści przeciwników, z którymi trzeba sobie poradzić w ramach walk w systemie turowym. Tytuł oferuje szeroki wachlarz klas bohaterów do wyboru oraz losowo generowane lochy.

Średnia ocen Gloomhaven w serwisie Metacritic wynosi 82/100 (na podstawie 13 recenzji). Tytuł nie posiada polskiej wersji językowej.

Gloomhaven na platformie Epic Games Store

ARK: Survival Evolved i Gloomhaven będzie można odebrać na platformie Epic Games Store do 29 września. Gdy oficjalnie dowiemy się, jaka produkcja (lub produkcje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej