Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2022, 17:15

autor: Damian "Czaruś" Gacek

Vitriol, RPG w Warszawie pod zaborem od 11 bit, z opóźnionym pokazem

Osoby wyczekujące informacji na temat projektu Vitriol, gry RPG osadzonej w Warszawie pod rosyjskim zaborem, muszą uzbroić się w cierpliwość. Nad produkcją pracuje studio Fool’s Theory, wydaniem jej zajmie się 11 bit studios.

Źródło: YouTube: Codename Vitriol, 11 bit studios

Na swoim oficjalnym koncie w serwisie Twitter polski wydawca 11 bit studios ogłosił, że będziemy musieli jeszcze nieco poczekać na szczegóły związane z projektem o roboczej nazwie Vitriol. Według wcześniejszej zapowiedzi gracze mieli dowiedzieć się więcej na temat tej produkcji podczas tego lata.

Oświadczenie

Vitriol, RPG w Warszawie pod zaborem od 11 bit, z opóźnionym pokazem - ilustracja #1

Oficjalne oświadczenie 11 bit studiosTwitter: 11 bit studios

W oświadczeniu możemy przeczytać, że opóźnienie wynika z tego, iż wydawca (oraz niewątpliwie deweloper – polskie studio Fool’s Theory) chce się lepiej przygotować do pokazu (wiadomo, dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz). Wiadomość jednak głosi, iż więcej informacji poznamy już „wkrótce”. Jest więc szansa, iż nastąpi to jeszcze przed końcem bieżącego roku.

O grze

Na ten moment niewiele wiadomo o projekcie Vitriol. Zgodnie z tym, o czym pisaliśmy wcześniej, będzie to gra RPG skupiona na opowiadaniu historii, tworzona przez studio Fool’s Theory (autorów Seven: The Days Long Gone). Akcja produkcji zostanie osadzona w Warszawie pod rosyjskim zaborem. Tytuł ma się skupiać na ukazaniu ezoterycznej strony rzeczywistości. Warto wspomnieć, że budżet Vitriol ma przekraczać 17 milionów złotych. Możemy się więc spodziewać pełnego voice actingu i sesji motion capture.

E3 2021