Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2021, 10:33

Aplikacja Abandoned na PS5 trolluje graczy

Wczoraj na PS5 ukazała się aplikacja powiązana z grą Abandoned. Jej zawartość ogranicza się na ten moment do kilkusekundowego „teasera”, który już wcześniej był dostępny w sieci.

W kwietniu tego roku zapowiedziane zostało Abandoned, czyli pierwszoosobowy survival horror od studia Blue Box Game. Krótko po ujawnieniu tytułu miała wystartować aplikacja na PS5, która wprowadziłaby nas w realia produkcji. Ostatecznie zaliczyła ona kilka opóźnień, by zadebiutować wczoraj. Jak się okazało, na ten moment wygląda ona bardziej jak próba strollowania graczy.

W aplikacji dostępny jest tylko „teaser”, który trwa zaledwie klika sekund i był zaprezentowany przez twórców już wcześniej. Jedyne co na nim widzimy to ujęcie na podłogę oraz nogi przechodzącego człowieka. Pojawiła się tam również informacja o rzekomo nadchodzącej premierze trailera. Taki obrót spraw nie okazał się satysfakcjonujący dla graczy. Przez Twittera przelała się fala negatywnych komentarzy oraz memów odnoszących się do sytuacji.

Sama aplikacja sugeruje nam natomiast, że w przyszłości trafią tam nowe materiały. Z jej menu wynika, że pojawią się w niej jeszcze trzy trailery oraz dwa gameplay dema.

Warto mieć na uwadze, że Abandoned nadal pozostaje wielką niewiadomą. Tytuł ma opowiadać o mężczyźnie, który budzi się w ponurym lesie. Szybko odkrywa on, że został uprowadzony i podejmuje próbę ucieczki. Po ujawnieniu produkcji zaczęły pojawiać się plotki mówiące o tym, że w rzeczywistości jest to Silent Hilla od Hideo Kojimy, a szef studia Blue Box Game to tak naprawdę tylko aktor.

  1. Blue Box Game – oficjalna strona