Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2021, 09:26

autor: Czaruś

Powstaje przeznaczona na chiński rynek odsłona Age of Empires

Mobilna odsłona Age of Empires o podtytule Return to Empire jest w fazie produkcji. Gra zadebiutuje w Chinach i ma pozostać wierna swoim RTS-owym korzeniom.

W SKRÓCIE

  1. Daniel Ahmad znany insider growy oświadczył, że trwają prace nad mobilną odsłoną Age of Empires.
  2. Produkcja nosi tytuł Return to Empire i jest tworzona przez należącą do chińskiego giganta Tencent firmę TiMi Studio Group.
  3. Póki co gra ma się ukazać na rynku chińskim, niewiadomo czy i kiedy zadebiutuje na zachodzie.

Seria Age of Empires przeżywa swój renesans. Starsze części są rozwijane, a w październiku ma się pojawić czwarta odsłona cyklu. Nie dziwią więc doniesienia znanego growego insidera Daniela Ahmada o powstawaniu mobilnej produkcji sygnowanej słynną marką. Gra jest tworzona przez należącą do chińskiego giganta Tencent firmę TiMi Studio Group.

Xbox Game Studios oraz TiMi Studio Group potwierdzili swoją współpracę w maju tego roku. Należy podkreślić, że firma ma spore doświadczenie w produkcji gier mobilnych, gdyż stoi za takimi tytułami jak Pokemon Unite czy Call of Duty: Mobile. W pracach nad Return to Empire weźmie również udział World’s Edge – studio stworzone w celu nadzoru serii Age of Empires.

Gra ma najpierw wystartować w Chinach i nie są znane plany odnośnie premier w innych krajach. Można się jedynie domyślać, że jeżeli produkcja osiągnie zadowalające rezultaty, to zostanie wydana na zachodzie. Fanów marki z pewnością ucieszy fakt, że Return to Empire ma pozostać wierne swoim RTS-owym korzeniom. Według słów Daniela Ahmada możemy się spodziewać gameplay dema jeszcze dzisiaj.

  1. Age of Empires – oficjalna strona
  2. Xbox Game Studios – oficjalna strona
  3. TiMi Studio Group – oficjalna strona