Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2019, 13:08

Apex Legends otrzyma nowe, najpewniej większe mapy

Studio Respawn Entertainment uchyliło rąbka tajemnicy odnośnie planów rozwoju Apex Legends. Obejmują one m.in. nowe mapy, które najpewniej będą większe od pola bitewnego już dostępnego w grze.

Autorzy mają ambitne plany rozwoju gry. - Apex Legends otrzyma nowe, najpewniej większe mapy - wiadomość - 2019-02-12
Autorzy mają ambitne plany rozwoju gry.
APEX LEGENDS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Respawn Entertainment
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 4 lutego 2019 r.

Apex Legends, czyli strzelanka battle royale osadzona w uniwersum serii Titanfall, zyskuje popularność w imponującym tempie. Autorzy zdają sobie jednak sprawę, że utrzymanie zainteresowania graczy wymagać będzie szybkiego rozwoju gry. W wywiadzie z serwisem VentureBeat twórcy uchylili rąbka tajemnicy odnośnie planów na przyszłość.

Studio Respawn Entertainment zamierza wzbogacić grę o nowe mapy, zamiast bez końca modyfikować główny poziom, jak robi to Fortnite. Na razie niewiele wiadomo na temat dodatkowych pól bitewnych, poza tym, że najpewniej będą większe niż to obecnie dostępne w Apex Legends.

W przyszłym miesiącu wystartuje pierwszy sezon, który przyniesie m.in. nowe postacie i przedmioty. W planach jest także rozszerzenie listy skórek i trybów. Warto tutaj przypomnieć, że kilka dni temu fani odnaleźli w plikach gry wzmianki o dwóch dodatkowych wariantach rozgrywki.

Natomiast raczej nie mamy co liczyć na dodanie do gry tytanów, czyli mechów będących jednym z elementów rozpoznawczych serii Titanfall. Autorzy uznali, że w Apex Legends maszyny tego typu nie pasowałyby do rozgrywki. Deweloperzy wolą skoncentrować się na barwnych postaciach wyposażonych w zdolności specjalne i unikalny ekwipunek.

Autorzy będą rozwijali Apex Legends przynajmniej przez rok, ale uważają, że jeśli gracze nie porzucą tej produkcji, to może ona żyć przez dekadę, cały czas zmieniając się i regularnie otrzymując nowe elementy.

Przypomnijmy, że Apex Legends ukazało się 4 lutego tego roku, równocześnie na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Produkcja okazała się wielkim sukcesem. W ciągu pierwszego tygodnia zagrało w nią ponad 25 milionów osób.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Dziś zapowiedź – dziś premiera. Apex Legends to odważna zagrywka EA
  3. Apex Legends - poradnik do gry