Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2019, 09:18

autor: Serek

Anno 1800 tylko na Epic Games Store i Uplay

Firma Ubisoft ogłosiła, że Anno 1800 będzie tytułem ekskluzywnym dla platform Epic Games Store i Uplay. Oznacza to, że gra zniknie ze Steama w dniu swojej premiery. To wynik długotrwałej współpracy pomiędzy wydawcą i Epic Games.

Śpieszmy się kochać gry na Steamie, bo tak szybko odchodzą. - Anno 1800 tylko na Epic Games Store i Uplay - wiadomość - 2019-03-30
Śpieszmy się kochać gry na Steamie, bo tak szybko odchodzą.

Firma Ubisoft po raz kolejny zdecydowała się na odważny krok dotyczący wydania jej nadchodzącej produkcji. Podobnie jak w przypadku The Division 2, zbliżające się Anno 1800 będzie od dnia premiery tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store oraz Uplay. Taką informację podało studio na oficjalnej stronie internetowej gry. Jeśli chcecie nabyć Anno 1800 w ramach zamówienia przedpremierowego na Steamie, wciąż jest to możliwe. W oficjalnym komunikacie na platformie Valve możemy przeczytać, że:

Sprzedaż gry Anno 1800 na Steam zostanie przerwana po 16 kwietnia z powodu decyzji wydawcy, by gra była dostępna do nabycia wyłącznie za pośrednictwem innego sklepu. Wydawca zapewnił nas, że wszelkie poprzednie zamówienia tej gry na Steam zostaną zrealizowane i posiadacze tej gry na Steam będą mogli uzyskać dostęp do niej oraz wszystkich przyszłych aktualizacji oraz DLC na Steam.

Taki ruch ze strony Ubisoftu to efekt rozpoczęcia długofalowej współpracy pomiędzy francuską firmą oraz Epic Games. W wyniku tego porozumienia wybrane tytuły będą pojawiały się wyłącznie na platformach Epic Games Store oraz Uplay. Niestety, można także spodziewać się, że Anno 1800 pójdzie śladem The Division 2 i cyfrową wersję gry kupicie wyłącznie na wspomnianych platformach (a nie np. w Waszym ulubionym sklepie z cyfrowymi wydaniami).

Jeśli przed pojawieniem się informacji o ekskluzywności tytułu na Epic Games Store i Uplay zdążyliście już złożyć zamówienie przedpremierowe, nie macie się czego obawiać. Wszystkie aktualizacje, nadchodzące DLC, a także możliwość wspólnej gry wieloosobowej (z posiadaczami kopii z innych sklepów) będą dla Was dostępne. Jedynym ograniczeniem dla posiadaczy wersji ze Steama będzie brak opcji wzięcia udziału w otwartych beta testach - te będą możliwe wyłącznie za pośrednictwem Epic Games Store oraz Uplay. Na szczęście do premiery, zaplanowanej na 16 kwietnia, pozostało jeszcze trochę czasu. Dlatego jeśli chcecie nabyć tytuł na Steamie, wciąż macie taką możliwość. Przypominamy, że Anno 1800 wyjdzie wyłącznie na PC.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Anno 1800
  2. Anno 1800 w kolekcjonerskiej Edycji Pionierskiej do kupienia za 279 zł
  3. Anno 1800 na filmie porównującym ustawienia graficzne