Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2019, 11:25

Anno 1800 - DLC Zatopione skarby już dostępne

Na rynku zadebiutowały Zatopione skarby, czyli pierwsze duże DLC do strategii ekonomicznej Anno 1800. Ponadto do sprzedaży trafiła Złota edycja tytułu, w skład której wchodzą sama gra w wersji Deluxe oraz przepustka sezonowa.

Miłośnicy Anno 1800, czyli kolejnej odsłony kultowego cyklu strategii ekonomicznych, mogą już bawić się w poszukiwaczy kosztowności. Zgodnie z informacjami sprzed trzech tygodni, wczoraj firma Ubisoft i studio Blue Byte wypuściły Zatopione skarby – pierwszy z zapowiedzianych trzech dużych dodatków do omawianego tytułu. Dostęp do niego otrzymali wszyscy posiadacze przepustki sezonowej, lecz można go również kupić oddzielnie. Na platformach Uplay oraz Epic Games Store DLC zostało wycenione na 49,90 złotych.

W ramach rozszerzenia Zatopione skarby gracze mogą wziąć udział w nowej linii fabularnej, w której głównym celem jest odnalezienie bezcennego artefaktu – królewskiego berła, znajdującego się we wraku jednego z okrętów posłanych na dno podczas bitwy, która rozegrała się wiele lat temu. Aby je wydobyć, trzeba będzie współpracować z niejakim Starym Nate'em, wynalazcą, który może zaopatrzyć nas w plany interesujących maszyn, jak na przykład nowy typ statku wyposażony w dzwon nurkowy.

To dopiero początek atrakcji. Wraz z dodatkiem w Anno 1800 pojawiła się również olbrzymia wyspa, jeden z największych tego typu terenów w historii serii, trzykrotnie przebijający rozmiar najbardziej okazałych połaci ziemi z podstawowej wersji gry. Ponadto do tytułu trafiła ponad setka niespotykanych w nim dotąd elementów, takich jak zastawy dla muzeum oraz ogrodu zoologicznego.

Uwaga! Aby móc rozpocząć zabawę w DLC Zatopione skarby musisz osiągnąć w swojej rozgrywce trzeci poziom cywilizacyjny.

DLC Zatopione skarby oferuje sporo nowości. - Anno 1800 - DLC Zatopione skarby już dostępne - wiadomość - 2019-07-31
DLC Zatopione skarby oferuje sporo nowości.

Prócz Zatopionych skarbów, wczoraj swoją premierę miała również Złota edycja Anno 1800. W jej skład wchodzi sama gra w wersji Deluxe (zawierającej między innymi DLC The Anarchist, cyfrową ścieżkę dźwiękową oraz cztery unikatowe logo firmowe), a także przepustkę sezonową. Cały zestaw kosztuje 379,90 złotych i można go kupić na platformach Epic Games Store oraz Uplay.

Takie ogromne miasto można zbudować na potężnej wyspie, która pojawiła się w grze wraz z dodatkiem. - Anno 1800 - DLC Zatopione skarby już dostępne - wiadomość - 2019-07-31
Takie ogromne miasto można zbudować na potężnej wyspie, która pojawiła się w grze wraz z dodatkiem.

Anno 1800 ukazało się wyłącznie na PC 18 kwietnia bieżącego roku, również w polskiej wersji językowej. Tytuł został bardzo dobrze przyjęty w mediach branżowych i w serwisie Metacritic może on pochwalić się średnią ocen na poziomie 81/100. W naszej recenzji otrzymał notę 8/10. Wśród największych zalet produkcji wymienione zostały model rozwoju miast, szeroki wachlarz możliwości jeśli chodzi o wznoszenie nowych budynków oraz produkcję dóbr oraz przyjemna dla oka oprawa wizualna.

  1. Oficjalna strona gry Anno 1800
  2. Recenzja gry Anno 1800 – powrót do przeszłości
  3. Anno 1800 - poradnik do gry