Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2019, 12:15

autor: Adrian Werner

Premiera Anno 1800

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Anno 1800, czyli jednej z najbardziej obiecujących strategii tego roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PC i zbiera bardzo dobre recenzje.

Po dwóch futurystycznych odsłonach seria Anno powróciła do historycznych realiów. - Premiera Anno 1800 - wiadomość - 2019-04-17
Po dwóch futurystycznych odsłonach seria Anno powróciła do historycznych realiów.

Nadszedł wreszcie dzień, na który czekało wielu fanów strategii ekonomicznych. Na rynku zadebiutowała gra Anno 1800, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu firmy Ubisoft. Produkcja dostępna jest wyłącznie na PC i oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Za sprawą umowy na wyłączność wersji cyfrowej nie można już kupić w serwisie Steam. Ta opcja dostępna była wyłącznie w pre-orderze. Teraz do wyboru mamy tylko sklepy Uplay i Epic Games Store. Ten drugi wariant jest mniej atrakcyjny, gdyż przy każdej sesji z Anno 1800 i tak trzeba uruchomić klienta Uplay.

Dostępna jest również wersja pudełkowa, wymagająca aktywacji w Uplay. Ta opcja jest najbardziej korzystna finansowo, gdyż kosztuje ok. 190-210 złotych, jak możecie zobaczyć w naszej porównywarce cenowej. Natomiast standardowe wydanie cyfrowe wyceniono na 250 złotych.

Po rozczarowującym Anno 2205 wielu fanów serii z niepokojem czekało na kolejną odsłonę. Pierwsze recenzje sugerują jednak, że Anno 1800 nie powtórzyło błędów poprzednika. Gra posiada średnią ocen na poziomie 80% według serwisu Metacritic. Z tym konsensusem zgodził się nasz redaktor, który wystawił produkcji notę 8.0/10.

Anno 1800 zbiera pochwały za dopracowane mechanizmy rozgrywki, rozbudowany model ekonomiczny i przepiękną grafikę. Krytyka koncentruje się głównie na problemach z wydajnością i słabej fabule kampanii dla pojedynczego gracza.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Anno 1800 – powrót do przeszłości.

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-16

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Anno 1800

Anno 1800